;?>

Feed Rss

Azure Policy Özellikleri Genel Önizlemede

11.21.2017, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Microsoft Ignite Konferansı Azure Compute oturumunda, Azure Governance oturumunda ve Azure Resource Manager oturumunda Azure Politikaları için bir dizi yeni özelliğin açıklandığını duyurdular.Açıklanan bu yeni özellikler şu an genel önizlemede kullanıma sunulmuş durumda.

Azure Politikası için, tüm aboneliklerinizdeki politikaları tek bir yerden kolayca yönetmenizi sağlayan yepyeni bir kullanıcı arayüzünün oluşturulduğu bilgisi verildi. Buna ek olarak, tüm kaynaklarınızın uyumluluk durumunu sürekli olarak izleyebilirsiniz. İlke uygulamadan önce birçok kaynağı olan yerler için bu çok yararlıdır. İlkelerinizi kolayca gruplandırabilir ve uyumlu olmayan kaynakları arayabilirsiniz. Policy engine kaynaklarınızı sürekli olarak değerlendirir ve uyumluluk durumunu günceller. Ayrıca, gösterge tablosunda geçmiş veriler de sağlanmaktadır. Geçmiş veriler için API desteği gelecekte eklenecektir. Buna ek olarak, yeni kullanıcı arayüzü, özel bir politika oluşturulması gibi daha zengin bir politika yönetimi özelliklerini desteklemektedir.

Politikaları oluşturmak içinJSON şablonunu oluşturmak herkes için çok kolay olmayacaktır. Bu zorluğu azaltmak için Github’da hızlı başlangıç örnekleri içeren Azure Policy Repo (Deposu) oluşturuldu. Her bir örnek politika, ilkenin nasıl kullanılacağı ile ilgili talimatları içeren bilgilerden oluşmakta. Politikayı ayrıca bir “Deploy to Azure” ile de dağıtabilirsiniz. Sizler bu örneklerin zenginleştirilmesine katkıda bulabilirsiniz.

Bir başka Azure yazısında görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir