;?>

Feed Rss

Microsoft Azure Ultra Disk’ler

08.19.2019, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Microsoft Azure‘un en çok kullanılan hizmetlerinden birisi olan stroge ve disk hizmetlerrine geçtiğimiz birkaç gün önce yeni bir özellik daha geldik. Microsoft Azure Ultra Disk Stroage’ın genel kullanılabilirliği sayesinde, buluta taşınan veya bulutta çalışan veri yoğun iş yükleri için yüksek performanslı Azure Managed Disk’in yeni neslini sunuyorlar.

Azure Ultra Disk, SAP HANA, Microsoft SQL Server, MongoDB, Cassandra, Oracle DB, Postgre SQL, NoSQL, MySQL ve daha fazla veritabanları ve uygulamalar için maksimum derecede ölçeklenebilir, yüksek performanslı ve milisaniye gecikme süresi elde etmenize yardımcı olacak bir çözüm olarak kullanıma çıkmakta.

  • Azure Ultra Diskler, buluttaki sınıfının en iyi IOPS, verim ve geçikme erişmini sağlar. Ayrıca aşağıda belirtilenleri yapabilirsiniz:
  • Granül artışlarla 4 GiB ila 64 TiB arasında değişen farklı disk boyutları arasından seçim yapabilirsiniz.
  • 160K IOPS ve disk başına 2 GB / sn’ye kadar sıfır kesinti süresi ile performansı ölçeklendirebilirsiniz.
  • Düşük depolama kapasitelerinde bile disk başına ihtiyacınız olan optimum performansı elde edersiniz.

Önizleme aşamasında birçok Azure müşterisi tarafından, Sanal Makine ve Container iş yükleri için Azure’da yeni performans ve ölçek düzeylerine başarıyla ulaşıldığını bildiren Azure ürün yöneticileri, sonuçları kendileri test etmek isteyen müşterilen hemen Azure Ultra Disk Storage’ları kullanabileceğini bildirdiler.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir