;?>

Feed Rss

Azure SQL Database Threat Detection Genel Kullanıma Sunuluyor

02.15.2017, Bulut Bilisim, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Azure SQL Database Threat Detection uzunca bir süredir genel önizlemede kullanıma sunulmuştu.Azure SQL Database Threat Detection, Azure SQL Database hizmetine ek olarak, ayrı bir güvenlik zekası katmanı sağlar. Azure SQL Database kullanan müşterilerin, veritabanı güvenliğinde uzman olmaksızın birkaç dakika içinde veritabanlarını güvenli hale getirmelerinde yardımcı olur. Veritabanlarına erişmek veya bu veritabanlarından istifade etmek için alışılmadık ve potansiyel olarak zararlı girişimleri belirten anormal veritabanı faaliyetlerini öğrenmek, profillemek ve tespit etmek için günün 24 saati çalışır.

Önceki aylarda blogumda yazmış olduğum Azure SQL Database Threat Detection önizleme bilgisine bu linkten erişebilirsiniz. SQL Database Threat Detection tespiti nasıl kullanılır sorusuna Microsoft Azure blogtan gelen bilgiyi kısa şu şekilde özetleyebilirim. Kullanımı çok kolaydır daha önceki makalede görebileceğiniz gibi sadece “ON” yapmanız yeterlidir.SQL Database yapılan anormal erişimleri, potansiyel güvenlik açıklarını ve SQL injection saldırını gerçek zamanlı olarak tespit eder ve uyarılar verir.SQL Database Threat Detection, Azure Security Center ile entegredir, Azure portalındaki veritabanı kanalı Live SQL security tile olarak etkin tehditlerin durumunu izler.

Bu arada Azure SQL Database Threat Detection Nisan 2017’de genel kullanıma açılacak ve aylık/sunucu/15$ tutarında olacak.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir