;?>

Feed Rss

MVP Global Summit 2019 Notlarım

03.26.2019, Duyurular, by , .
Okuma Süresi: 2 dakika

Sizlerle geçtiğimiz hafta tamamlanan MVP Zirvesinin anlatabileceklerim kısmını bu yazıda toparlamak istedim. Anlatabileceklerim diyorum çünkü her sene olduğu gibi bu sene de zirve de anlatılanlar NDA (Bkz NDA) altında olduğu için bu kelimeyi kullandım. Öncelikle bu yılda etkinlik Seattle’da gerçekleşti ve ağırlıklı olarakta Bellevue ve Redmond lokasyonlarında oturumlar tamamlandı. Ben Azure MVP’si olduğum için bu sene ilgilendiğim ve öğrenmek istediğim tüm Azure oturumlarına katılmaya özen gösterdim, birazdan oturumlar hakkında daha fazla bilgi vereceğim. 

Zirve Pazar günü başlıyor ve genelde bugün kayıt olma ve birkaç soft skill oturumla tamamlanıyor, asıl hepimizi heyecanlandıran gün Pazartesi gününe denk geliyor ve ben en çok Microsoft Kampüse gidip her ülkeden gelen binlerce MVP ile orada olmaktan büyük bir heyecan duyuyorum. Oturumlar sabahtan başlayıp akşam saatlerine kadar devam ediyor ve önceden uzmanlık alanımıza göre katılacağımız oturumları seçiyoruz. Azure, Dynamics, Office 365, On-Premise v.d uzmanlıklara göre bu oturumlar belirleniyor. Ben her sene oturumlarımı seçer hard copy çıktısını alırım bu sene de aynısın yaptım ama gelen bir mailde belirtilen mobile app’ide indirdim ve gayet memnun kaldım,oturumlar ve diğer konularda işimi çok kolaylaştırdı.

İlk gün Azure oturumlarının hepsine MSHOWTO MVP’leri arkadaşlarımla katıldık ( İlk toplu resimde Barış Kanlıca yok çünkü o diğer bir Building’deydi 🙂 ) ve hepimizi heyecanlandıran isim ile kapanacak son oturumu bekledik. O isim Microsoft’un Cloud ve Enterprise gruptan sorumlu GMY’si Scott Guthrie idi ve yine kırmızı t-shirt’i ile 🙂 sahnede çok farklı ama inanılmaz eğlenceli,bilgilendirici bir oturum gerçekleştirdi.

Salı gününün tamamını yine Azure oturumlarında geçirdim, Azure oturumlarında Baki Onur Okutucu ve Fırat Yaşar’da vardı. İkinci günün en son oturumu yine çok büyük bir ismin sunumu ile tamamlandı o kişide Microsoft Azure CTO’su Mark Russinovich‘di. Sonrasında güzel bir happy hour ile günü tamamlamış olduk.

Çarşamba gününe erken başladık, çünkü sabahın erken saatleri katılmak istediğim güzel oturumlar vardı onlara katıldım ve akşama kadar bilgi yüklemesine devam ettik 🙂  akşam gerçekleşen Attendee Celebration parti ile bugünü de sonlandırdık.

Daha başka neler yaptım derseniz diğer Linkedin’den tanıdığım ama yüz yüze görüşme şansı yakalayamadığım MVP arkadaşlarımız Mustafa Toraman, Kevin Greene, Eric Berg isimlerle sohbet etme şansı yakaladım. Aralarda Microsoft Store, Visitor Center gezileri yaptım.

Aslına bakarsanız yazacak o kadar çok şey var ki NDA’den dolayı teknik ayrıntılara giremiyorum.

Umarım seneye yine sizlere deneyimlerimi anlatma şansı yakalarım.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir