;?>

Feed Rss

Kopyacılara kötü haber!

12.08.2010, Duyurular, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Elinizdeki Windows’a iyi davranın,yenisini bulamayabilirsiniz.

578274_detay Hemen her teknoloji firmasının tercih etmeye başladığı bulut tabanlı yazılım teknolojisini Microsoft’un da Windows 8’de kullanacağına artık neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Rumorpedia’daki habere Microsoft yeni geliştireceği bulut tabanlı hizmetlerine korsan kullanımı engellemeye yönelik güvenlik özellikleri ekleyecek.

Rumorpedia’ya göre “Windows 8 bazı kernel dosyalarını Microsoft bulut sunucularından direkt olarak güncelleyecek, bu sayede sadece korsanlık engellemiş olmayacak aynı zamanda yeniden başlatmaya gerek kalmaksızın anında güncelleme de yapılabilecek”.
Bilgisayar kullanımı ve internet kullanımının neredeyse paralel yürüdüğü düşünülürse firmanın böyle bir yönteme başvurması gayet mantıklı.  Eğer Microsoft bu özelliği yeni işletim sisteminde kullanırsa ve kernel dosyalarını sıkça güncellerse, bu korsan kullanımakarşı ciddi bir koruma oluşturacaktır.
Elbette Windows 8’i çevrim dışı kullabilmek için bir korsan sürümde oluşurulabilir ancak güncellemelerin önemini göz önünde aldığımızda bunun ne derece pratik ve işe yarar olacağı tartışılır.

Kaynak: HaberTürk

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir