;?>

Feed Rss

Hyper-V,Exchange ve SharePoint Ürünleri için SCDPM Storage Calculator

03.13.2014, Makale, System Center Data Protection Manager, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

System Center 2012 R2 ürünleri ile ilgili yazılarımı blogumda ve Technet Wiki üzerinde yayınlamaya devam ediyorum. Son dönemde ağırlıklı olarak DPM ile alakalı yazı yazdığımdan takipçilerimden bu ürünle ilgili sorular almaya başladım. Bugün ki yazımın konusu bu sorulardan bir tanesine ait, soru şuydu; ” Şirketimizde SharePoint,Exchange ve Hyper-V ürünleri kullanıyoruz bunların düzenli backuplarını alacağım ancak depolama alanımda ne kadarlık alanlar bırakmalıyım”. İşte bu soruya nasıl bir cevap bulduğumuzu hep birlikte inceleyelim.

System Center 2012 R2 DPM ürünü yedekleme konusunda bir çok ürüne destek sunmakta, bu ürünlerin neler olduğunu daha önce yayınlamış olduğum makalede bulabilirsiniz.http://mustafakara.net.tr/system-center-data-protection-manager/scdpm-2012-r2sp1-surumlerinin-koruma-destegi-tablosu.html 

Özellikle bir çok firmanın On-Premise yapısında yer alan Hyper-V ,Exchange ve SharePoint ürünlerinin backupları için storage hesaplamasının nasıl yapıldığına bakacağız. Aslında bu hesaplama işlemi için DPM 2010 sürümüne göre oluşturulmuş DPM 2010 Storage Calculator for excel dosyalarını sizlerle paylaşacağım. Az öncede belirttiğim üzere bu dosyaların henüz DPM 2012 yada 2012 R2 sürümlerine göre oluşturulmuş bir hali yok bir süre daha bu sürümü ve bu dosyaları kullanmaya devam edeceğiz.

dpmhypervsize

Bu dosyaları eski adıyla Skydrive yeni adıyla OneDrive adresimden indirebilirsiniz. Bu dosyalar ile kapasite planlaması yaparken araştırmalarınız ve ön görüleriniz doğrultusunda bir buffer koymanızı öneririm.

https://onedrive.live.com/?cid=50f9cd364e5bfda1&id=50F9CD364E5BFDA1%211063

Umarım sizler için yararlı ve okunası bir yazı olmuştur.

Ka®a

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir