;?>

Feed Rss

Windows Virtual Desktop on Azure Genel Kullanımda

09.30.2019, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Bulutta Windows 10 masaüstü deneyimini, tamamen Azure’un yüksek performanslı sunucularında ve çoklu oturumla kullanmamızı sağlayan Windows Virtual Desktop on Azure genel kullanıma sunuldu. Arka taraftaki masaüstü sanallaştırma mimarisinin yapılandırmasını ve yönetimini tamamen Microsoft Azure platformu tarafından sağlanan bu hizmet birçok avantajla kullanıcıların hizmetlerine sunuluyor.

Basitleştirilmiş yönetim, multi session özelliği ile Windows 10’na bağlanıp üzerindeki Office 365 ProPlus‘a yine aynı anda onlarca, yüzlerce kullanıcı eş zamanlı olarak kullanabilecekler. Aynı zamanda sunucu üzerinden de işlem yapmaya da olanak veren bu hizmet Windows Server Remote Desktop Services (RDS) masaüstü ve uygulamalarını kullanmalarına da olanak vermektedir.

Yakın bir zamanda sona erecek Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 sunucularından uzatılmış 3 yıllık güvenlik güncellemesi ile kullanabileceksiniz. İlerleyen zamanlarda Windows Virtual Desktop on Azure üzerine seri makaleler yazarak sizleri bilgilendireceğim.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir