;?>

Feed Rss

Azure Advisor Nedir?

11.20.2016, Bulut Bilisim, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Geçtiğimiz günlerde Azure Portal’ı açtığımda karşıma yeni bir ekran geldi ve bu yeni özelliği sizlerle de paylaşmak istedim. Yeni hizmetin adı Azure Advisor, Azure ortamınızı optimize etmek için en iyi yöntemleri uygulamanıza yardımcı olacak bir danışman olarak karşımıza geliyor. Makalenin ilerleyen bölümünde Azure Advisor’ın sağlayacağı faydaları sizlere detaylandırmaya çalışacağım.

Amazon Web Services tarafında da varolan (AWS Trusted Advisor) isim benzerliğinin dışında da kullanım benzerliği de olan Azure Advisor, Azure kaynak yapılandırmanızı, kullanım telemetrinizi inceler ve Azure kaynaklarınızın maliyetini, performansını, yüksek erişilebilirliğini ve güvenliği en iyi düzeye getirmenize yardımcı olacak çözümler önerir. Oldukça kolay kullanıma sahip bu özellikte tek yapmanız gereken aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi ya “All” kısmını seçmek ya da ilgili bölümleri tek tek seçerek “Get recommendations” butona basmak.

Azure Advisor size Yüksek erişilebilirlik,Güvenlik, Performans ve Maliyet konularında proaktif olarak best practice’ler şeklinde öneriler sunar. Daha fazla detay için bu linki inceleyebilirsiniz.

Microsoft Azure Advisor ile zaman zaman Azure kaynaklarınızın durumları için öneriler almanız Azure daha etkin ve en uygun maliyetli kullanmanıza yardımcı olacaktır. 

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

One Response to Azure Advisor Nedir?

  1. Pingback: Azure Advisor’dan Yeni Öneriler - Mustafa Kara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir