;?>

Feed Rss

Microsoft Operations Management Suite (OMS) Fiyatlandırması

06.26.2015, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: 2 dakika

Microsoft Operations Management Suite ile ilgili notlarıma bloguma birkaç kişiden gelen ürünün fiyatlaması hakkındaki soru ile devam etmeyi uygun buldum. Microsoft OMS’sin fiyatlandırması daha önce alışık olduğumuz fiyatlandırma modellerinden biraz farklı, fiyatladırma yapılırken dakika, kullanım ve GB başı gibi ölçüler kullanılmış durumda.İsterseniz bunların detaylarını incelemeye başlayalım.

MS OMS fiyatlandırması için iki ayrı linkteki bilgilerden yararlandım, bu linklere makalenin en altında yer alan kaynak bölümünden erişebilirsiniz. İki ayrı linkten yararlanmamın nedenine gelirsek Dolar ve Türk Lirası fiyatlarını net olarak görebilmekti.


Makalenin giriş kısmında bahsettiğim üzere fiyatlandırma yapılırken baz alınan ölçütler şu şekilde; blogumda daha önce paylaştığım Azure Operational Insights kullanımı için GB başına bir tutar belirlenmiş, Backup ve DR için VM başına aylık, automation içinde dakika başına fiyatlandırma modellerine gidilmiş. Bu fiyat listesini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.


MS OMS makale serisinde yazdığım yazılarda ürünün SCOM ile entegre olabildiğini böylelikle OnPrem yapınızla da tümleşik çalışabilecek bir ortam oluşturduğunda bahsetmiştim. System Center Standard ya da Datacenter lisansınıza Microsoft Operations Management Suite eklentisini satın alarak kullanıma başlayabilirsiniz. Microsoft Operations Management Suite eklentisine ait kullanım değerlerini ve fiyatlamasını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.


Microsoft Operations Management Suite ürünün fiyatlamasına ait notlar bunlar, umarım sizler için yararlı bir yazı olmuştur.

Kaynak :
http://www.microsoft.com/en-us/server-cloud/operations-management-suite/pricing.aspx

http://www.microsoft.com/tr-tr/server-cloud/operations-management-suite/pricing.aspx

Ka®a


2 Responses to Microsoft Operations Management Suite (OMS) Fiyatlandırması

  1. Pingback: Microsoft Operations Management Suite (OMS) Usage (Kullanım Bilgileri - Mustafa Kara – Microsoft MVP

  2. Pingback: Microsoft Operations Management Suite (OMS) Usage (Kullanım Bilgileri) - Mustafa Kara – Microsoft MVP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir