;?>

Feed Rss

SCCM 2012 Client Network Trafiğinin Hesaplanması

03.27.2015, Makale, System Center Configuration Manager, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

System Center Configuration Manager 2012/R2 sürümünü istemcilerinin tamamına yaygınlaştırmak bir Sistem Yöneticisinin ajandasındaki işler arasında yer almaktadır. SCCM agent sayısı arttıkça network üzerinde gerçekleşen trafiğin boyutu ise hem sistem yöneticisi hem de network yöneticileri tarafından tartışılan konular arasındadır. Bu makalede SCCM 2012 agent yüklü istemcinin sunucu ile yaptığı network trafiğinin boyutlarını inceleyeceğiz

SCCM agent yüklü sistemler donanım envanteri bilgisi yollarken, yazılım güncellemesi yaparken ya da Policy’leri alarken network trafikği oluşturmaktadırlar. Aşağıdaki ekran görüntüsünde yer aldığı gibi zaman zaman Actions panele gelip Policy’lerin alınması için ya da diğer Cycle’ları çalıştırmak için manuel işlemler yapmaktayız.Agentların bu iletişim sırasında oluşturduğu paket boyutlarını birçok kişinin merak ettiğini biliyorum.

Aşağıda ekran görüntüsü yer alan excel dosyası ile istemciden sunucuya ya da sunucudan istemciye gerçekleşen network trafiğini hesaplamak mümkün olacak.Daha önce soft hali burada olan yazıyı sizler için çok daha özel bir hale getirdik SCCM 2012 Client Network Trafik hesap makinesi yaptık. Tek yapmanız gereken kırmızı ile yazdığımız istek sayısını güncellemeniz.

 

Bu yararlı aracı bu linkten indirebilirsiniz. Umarım sizler içinde yararlı olur.

Ka®a

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir