;?>

Feed Rss

Azure Site Recovery Deployment Planner Nedir?

03.03.2017, Bulut Bilisim, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Azure Site Recovery ile ilgili kendi blogumda sizlere küçük bir makale serisi oluşturmuş ve şirketlerin felaket durumlarına karşı sistemlerini Azure ortamında nasıl güvende tutabileceklerini anlatmıştım. Firmalar için bu kadar önemli bir servisin canlı hale getirilmeden önce doğru bir şekilde planlanması çok önem taşımaktadır. Bu makalede şu an için genel önizlemede olan (public preview) Azure Site Recovery Deployment Planner’dan bahsedeceğim.

Genel önizlemedeki araç şu an için sadece VMware ortamlarının Azure’da Site Recovery ile korunması için tasarlanmış durumda. Azure Site Recovery Deployment Planner’ın en önemli özelliklerinden bir tanesi on-prem yapınıza ASR bileşenlerini kurmanıza gerek kalmadan çalışabilmesi. Diğer bir özelliği ise mevcut yapıda çalışan sunucuların performansını etkilememesi, tüm performans verileri, mevcut ortamdaki sanal makinelerini barındıran VMware vCenter Server / VMware vSphere ESXi Server’dan toplanarak sizlere ASR Deployment planı çıkarmasıdır.

Azure Site Recovery Deployment Planner hakkında daha fazla bilgi için bu linki incelemenizi öneriyorum.

Ayrıca Azure Site Recovery Deployment Planner gereksinimleri ve oluşan rapor hakkında detaylı bilgi almanız için bu linki incelemenizi tavsiye ediyorum.

Son olarak Azure Site Recovery Deployment Planner Download linkinden indirebilirsiniz.

Bu kadar önemli bir servisin kurulumundan önce planlayıcı tarafından doğru birşekilde yapılandırılması hem çözümü geliştiren teknik danışmanlar hem de müşteriler için faydalı olduğunu düşünüyorum. Umarım en kısa zamanda Azure Site Recovery Deployment Planner tüm ASR senaryoları içeren GA hali ile çıkar.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir