;?>

Feed Rss

Azure Database Migration Service Azure Migrate İçerisine Entegre Ediliyor

07.25.2019, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Azure Migrate kullananlar en temel hali ile on-premise ortamdaki fiziksel, sanal sunucu ortamının assessment yapmaya yaradığını ve bu değerlendirmeler ile birlikte Azure platformu için öneriler sunduğunu bilirler. Bugün ise okuduğum bir twetten yola çıkarak yeni bir özellik gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim. Aslında Azure tarafındaki Data işleri ile uğraşanların çok daha iyi bildiği yine on-premise ve diğer ortamlardan Azure platformuna veri tabanı taşımak için kullanılan Azure Data Migration araçları ve Azure Database Migration Service artık Azure Migrate içerisine entegre ediliyor.

Bunu, birleştirilmiş bir Azure Migrate deneyimine doğru ilk adım olarak görüyorum. Microsoft farklı farklı migration araçlarını ve servislerini birleştirerek tek bir görünümde çok daha kullanışlı bir migration merkez noktası oluşturacağının sinyallerini veriyor. Böylelilkle, sunucu ve veritabanı geçişi ilerlemesinin tek bir görünüme getirirken ve buluta geçiş yapan sunucuların ve veritabanlarının göreli hazırlığı hakkında ayrıntılarda sunuyor.

Benim tahminin şu, yakın bir zamanda Microsoft Azure geliştiricileri, App Service Migration Assistant‘ınıda Azure Migrate içerisine alırlarsak hiç şaşırmam

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir