;?>

Feed Rss

System Center Technical Preview ile Birlikte Kaldırılan Özellikler

11.30.2014, Makale, System Center App Controller, System Center Operations Manager, System Center Service Manager, System Center Virtual Machine Manager, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

System Center Technical Preview ( Teknik Önizleme ) sürümünü nereden indireceğinizi ve bu sürümle birlikte gelen notları daha önceki yazılarımda paylaşmıştım. Bu yazımda System Center Technical Preview ile kaldırılan özellikleri sizlere aktaracağım.

System Center 2012 / R2’den sonra çıkacak sürüm büyük bir merakla beklenirken ürüne ait bilgiler yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. Yeni sürümle artık aramızda olamayacak özellikeri madde madde aşağıda bulabilirsiniz.


App Controller

Artık yeni sürümde App Controller yok, bundan sonra Iaas ve PaaS çözümleri için Windows Azure Pack kullanılacak.

Virtual Machine Manager

Citrix XenServer ve Vmware vCenter 4.1/5.1 desteği kaldırılıyor. Bu sürümlerin yerini Vmware vCenter 5.5 ve 5.8 geliyor.

Service Manager

Microsoft IT GRC Process Management Pack SP1 artık Service Manager’da olmayacak. Bunun yerine Microsoft ortaklarının oluşturmuş olduğu MP’lere yönelinmesi öneriliyor.

CSPP kaldırılıyor ve bunun yerine Windows Azure Pack kullanılması öneriliyor.

Server App-V Support

Bu özellikte kaldırılıyor, mevcut iş yüklerinin sanallaştırma şablonları kullanarak taşınması öneriliyor.

Operations Manager

Visio based Management Pack Authoring kalkıyor ve Silect’s MP Author design kullanılması yada varolan MP’in özelleştirilmesi öneriliyor.

Kaynak: https://technet.microsoft.com/en-us/library/dn806370.aspx

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir