;?>

Feed Rss

Azure Backup Vault’ların Abonelikler ve Kaynak Grupları Arasında Taşınma Desteği Geldi

04.19.2019, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Geçtiğimiz günlerde Microsoft Azure’un en çok kullanılan servislerinden birisi olan Azure Backup hizmeti ile ilgili yeni bir güncellemenin duyurusunu sizlere aktarmak istiyorum. Kısaca bir Recovery Services vault, bulutta yedekleme ve olağanüstü durum kurtarma gereksinimlerinizi yerel olarak yönetmek için bir Azure kaynağıdır.

Birkaç gün önce abonelikler ve kaynak grupları arasında Recovery vault’ları birkaç adımda ve minimum kesinti süresinde, eski yedeklemelerde de veri kaybı olmadan bu kasaları taşıma özelliğinin genel kulanıma sunulduğu duyuruldu. Artık daha sonra herhangi bir noktaya geri yüklemek için bir kasayı taşıyabilir ve korumalı sanal makinelerin kurtarma noktalarını koruyabilirsiniz.

Peki özellik sizlere ne kadacak, temel faydaları nelerdir kısaca özetleyelim:

Abonelikler ve kaynak grupları arasında geçiş yapma esnekliği: Vault’ları kaynak grupları ve abonelikler arasında taşıyabilirsiniz. Bu, eski aboneliğin sona ermesi, EA’dan CSP’ye geçiş, organizasyonel ve departman değişiklikleri veya test ortamı ile üretim ortamı arasındaki ayrım gibi senaryolarda çok yararlıdır.

Vault’daki eski geri yükleme noktalarına ve ayarlarına bir etkisi yoktur: Geçiş sonrası, vault içindeki geçmişte oluşturulan tüm yedekleme ve kurtarma noktaları da dahil olmak üzere kasadaki tüm ayarlar, yedekleme ilkeleri ve yapılandırmalar korunur.

Eski abonelikteki sanal makineden bağımsız olarak geri yükleme desteği: Sanal makinenin vault’la birlikte taşındığından veya hedef aboneliğe taşınmamasından bağımsız olarak vault’ta tutulan yedek geçmişinden geri yükleyebilirsiniz.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir