;?>

Feed Rss

Yeni GS-Serisi Azure Sanal Makineler

09.18.2015, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Microsoft, Azure IaaS alt yapısının en önemli bileşeni olan virtual machinelerin serilerini genişletmeye devam ediyor. Yakın bir zamanda duyurulan Azure VM serisi ise GS olarak adlandırıldı. İsterseniz GS-serisi makinelerin özelliklerini incelemeye başlayalım.

Azure yüksek performans gerektiren işler için Azure Premium Depolama performansı ile G-serisinin gücünü birleştirerek GS-serisi makineleri oluşturdu. GS serisi makinelerde tek bir VM bağlı 64 TB diskler barındırma ve disk bant genişliğini de saniyede 2,000 MB’ye kadar çıkmasına imkan veriyor. İsterseniz GS-serisi sanal makinelere ait tabloyu birlikte inceleyelim.

GS-serisi makineler, Premium depolama alanını kullandıkları için SSD disklere ve yüksek IOPS değerlerine sahip, böylelikle kalıcı disklerde düşük gecikme süresi sağlanıyor. Yüksek verimli önbellek sağlamak için Blob önbellek adında bir bileşen ile yönetiliyor.

GS

Bir sonraki yazımızda mevcut DS-serisi VM’leri GS-serisi makinelere nasıl dönüştürüp yeniden nasıl ayarlayabileceğinizi anlatacağım.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir