;?>

Feed Rss

Azure Bastion – SSL üzerinden RDP ve SSH – Artık Önizlemede

06.28.2019, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Size bugün Azure Bastion ile ilgili yeni bir özellikten bahsedeceğim ama bu özelliğe geçmeden çok kısa bir şekilde Azure Bastion ne ondan bahsetmek istiyorum. Çok fazla detaya girmeyeceğim nedeni mshowto içerisinde bu konu ile ilgili detaylı yazıları değerli yazar arkadaşlarımız daha sonra yazacaklardır. Azure Bastion doğrudan Azure Portal‘da SSL üzerinden ve sanal makinelerinizde genel IP olmadan güvenli ve kesintisiz RDP / SSH bağlantısı sağlayan yeni bir yönetilen PaaS hizmetidir.

Azure Bastion, Azure sanal ağınızdaki tüm VM’lere kesintisiz ve güvenli RDP ve SSH bağlantısı sağlar. Bu, sanal makinelerinizi RDP / SSH bağlantı noktalarını dış dünyaya maruz bırakmadan korurken, yine de RDP / SSH kullanarak güvenli erişim sağlar. Aşağıda, Azure Bastion için bazı özellikler ve karşılık gelen değer önerileri verilmiştir.

  • Tek bir tıklama deneyimi kullanarak RDP ve SSH oturumlarınızı doğrudan Azure Portalı’na bağlayabilirsiniz.
  • 443 numaralı bağlantı noktasında SSL üzerinden RDP ve SSH oturumunu sunan, yerel aygıtınıza otomatik olarak aktarılan HTML5 tabanlı bir web istemcisi kullanarak mevcut güvenlik çevresini ve güvenlik duvarlarını tümleştirip ve kolayca geçiş yapabilirsiniz.
  • Kimlik doğrulaması için SSH anahtarlarını kullanarak sanal makinelerinize giriş yapabiliriz.

Yalnızca özel IP’leri kullanarak Azure sanal makinelerinize RDP veya SSH bağlantıları oluştururken, herkese açık İnternet maruziyetinden kaçınır ve sanal makinelerinizi bağlantı noktası taramasına karşı koruyabilirsiniz.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir