;?>

Feed Rss

Microsoft Operations Management Suite (OMS) System Update Assessment

10.15.2015, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: 2 dakika

Microsoft Operations Management Suite (OMS) makale serisinin bu yazısında System Update Assessment çözümünü inceleyeceğiz. Sistemlerin güncellemelerini yapmak ve bunları takip etmek günümüz BT dünyasında önemli bir iş ve yüksek efor gerektiren bir operasyondur. Microsoft OMS bu işide geliştirdiği çözüm ile bizler için kolaylaştırıyor. İsterseniz System Update Assessment özelliğini incelemeye başlayalım.

Microsoft Operations Management Suite (OMS) login olduktan sonra (genelde bu çözümleri eklediğinizi düşünüyorum) ana ekranda çözümler dashboard olarak karşımıza gelmekte, bu bölümden System Update Assessment’i bulunduğunuzda bize grafiksel olarak kısa bir özet göstermekte. Özette grafiksel olarak benim yapımda iki renk görünüyor bunların anlamı sistemlerimin birinde kritik bir güncellemenin eksik olduğu (kırmızı renk ile gösterilen) diğerinde ise bilgisayarımın güncel olduğu (mavi renk ile gösterilen) gerçekten de inanılmaz güzel bir dashboard ve küçücük bir bakışla bile hemen durum net bir şekilde anlaşılıyor. Biz biraz daha detaya inelim ve System Update Assessment tile’na tıklayalım.

System Update Assessment tile içerisine girdiğinizde sizlere güncellemeler ile ilgili daha fazla dashboard ve en sağ tarafta ortak güncelleme sorguları bulunuyor. Kritik veya güvenlik ile ilgili güncellemeleri olmayan bilgisayar sayımın bir olduğunu ana ekrandaki dashbord’dan görmüştüm şimdi ise bunun hangi bilgisayar olduğunu ilk dashbord’dan görebiliyorum. İkinci dashborda’da 30 günden daha fazla süredir güncelleme almayan sistemleri görebiliyorum ve üçüncü dashboard’da ise gerekli olan kritik veya güvenlik güncellemelerinin eksikliklerini sayı olarak görebiliyorum. İlk dashbor’daki güncellemesi eksik olan bilgisayara tıklıyorum.

O bilgisayarla ilgili tüm detayları hem grafiksel hem de rakamsal olarak alabiliyorum.

Bir sonraki Microsoft OMS makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

One Response to Microsoft Operations Management Suite (OMS) System Update Assessment

  1. Pingback: 20 Serilik Microsoft Operations Management Suite (OMS) Yazı Dizisi - Mustafa Kara – Microsoft MVP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir