;?>

Feed Rss

MS ATA OMS Security İçerisinde

03.10.2017, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Microsoft’un siber tehditleri analiz etme yazılımı Advanced Threat Analytics’i son zamanlarda birçok kurumun yapısına dahil etmeye başladık. Gerçekten de birçok müşterimizden olumlu geri dönüşler aldığımız ATA artık OMS Securtiy dashboardunun içerisine gelmeye başlıyor. ATA’nın keşfettiği şüpheli etkinliklere ait kayıtlar ve OMS Security ile ilgili diğer algılamalarla birlikte tek bir yerde olacak şekilde kullanıma sunuluyor. Makalenin ilerleyen kısmında OMS Security tarafına eklenmesi ile nasıl bir sonuç üretileceğini incelemeye başlayalım.

Bu entegrsyon OMS Security tarafında yapılan bir iyileştirme aslında. Amaç, ATA’nın tespit ettiği şüpheli hareketleri hakkında daha fazla detayın alınmasına olanak vermek. Örneğin ATA’nın tespit ettiği ve Timeline’da yer alan bir Brute Force Attack resmi aşağıda görünmekte.

ATA ile OMS Security bütünleştirildiyse, OMS Security’nin olay günlüğünde görülecek etkinlik aşağıdaki şekilde olacaktı.

Bu günlük bazı değerli bilgiler getirirken, yeni günlük deneyimi aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi bu şüpheli etkinlik hakkında daha fazla ayrıntı getiriyor olacak.

MS ATA ile OMS Security entegrasyonunun nasıl yapıldığını yazının orjinal linkinde bulabilirsiniz.

Bir başka OMS makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir