;?>

Feed Rss

Microsoft Azure Cool Blob Storage Nedir ?

05.03.2016, Bulut Bilisim, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Microsoft Azure’un hem maliyet açısından hem de göstermiş olduğu performans ve erişilebilirlik değerleri açısından en başarılı ve en çok kullanılan servislerinden bir tanesi hangisidir diye sorsak neredeyse tüm cevaplar Azure Storage hizmeti olacaktır. Microsoft geçtiğimiz günlerde bu servise yeni bir özellik ekleyerek kullanım başına maliyetleri daha da düşürmeyi başardı. Bugün Microsoft Azure Cool Blob Storage nedir sorusuna bu yazımızda cevap bulacağız.

Aslına bakarsanız bir süredir Amazon Web Services Storage hizmetinde Azure Cool Storage’n benzeri S3 Infrequent Access olarak karşımıza çıkmakta. AWS S3 Infrequent Access ile Azure Cool Blob karşılaştırması için bu linki incelemenizi tavsiye ederim.

Microsoft Azure’da normalde sağlanan Blob Storage hizmetine artık “Hot Storage” diyeceğiz, uzun süreli saklanması gereken, sürekli erişim gerektirmeyen verilerin (yedekler, arşivler gibi) saklandığı Blob Storage hizmetine ise artık “Cool Storage” adı verilmektedir.

Azure Cool Storage seçimini ön plana çıkan başlıkları uygun maliyet, performans, erişilebilirlik, güvenirlik, global erişim, ölçeklenebilirlik ve uyumluluk şeklinde sıralayabiliriz.

Daha fazla detay için bu linki incelemenizi ve fiyatlaması hakkında bilgi edinmek için pricing linkini incelemenizi öneririm.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir