;?>

Feed Rss

Azure Archive Storage GA Olarak Kullanıma Sunuldu

12.15.2017, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Geçtiğimiz günlerde okuduğum bir yazıya ait bilgiyi sizlerle de paylaşmak istiyorum. Yazıda Azure Archive Storage GA (General Availability)
olarak kullanıma sunulduğu bilgisi yer alıyordu. Azure Program Manager’ları son yıllarda Azure depolama çözümlerine yep yeni servisleri dahil etti ve farklı kullanımlara göre farklı ücretlendirme politikaları uyguladı. İşte bu yeni depolama çözümünü bu yazıda tanımaya başlayalım.

Azure Archive Storage (Azure Arşiv Depolama), nadiren erişilen ve esnek geçikme sürelerine tolere edilebilen veriler için (birkaç saat içinde) dayanıklı, yüksek kullanılabilirliğe sahip ve güvenli bulut depolama alanıdır ve düşük maliyetli hizmet vermek üzere tasarlanmıştır. Azure Blob Storage’lar Hot, Cool ve Archive tier’ları hakkında daha fazla bilgi edinmek için ilgili yazıyı linkten okuyabilirsiniz.

Azure Archive Storage’a ait özellikler şunlardır:

Maliyet etkinliği: Arşiv erişim katmanı, nadiren erişilen uzun vadeli depolama için en düşük fiyatlı depolama seçenektir. Önizleme fiyatlandırması Ocak 2018’e kadar devam edecektir. 1 Şubat 2018 tarihinden itibaren geçerli olan yeni fiyatlarla ait bilgi için Archive Depolama Fiyatlandırma konusuna bakabilirsiniz.

Seamless Entegrasyon: Müşteriler, Archive katmanındaki nesnelerle Hot ve Cool erişim katmanlarındaki nesnelerde olduğu gibi aynı işlemler kullanılır. Bu, müşterilerin yeni erişim katmanını kendi uygulamalarına kolayca entegre etmesini sağlayacaktır.

Dayanıklılık: Archive dahil olmak üzere tüm erişim katmanları, müşterilerin Azure Depolama’dan beklediği aynı yüksek düzeyde dayanıklılığı sunmak üzere tasarlanmıştır.

Güvenlik: Archive erişim katındaki tüm veriler dinlenme sırasında mevcut en güçlü blok şifrelemelerinden biri olan 256 bit AES şifrelemesi kullanılarak otomatik olarak şifrelenir.

Global Reach: Archive Storage bugün 14 bölgede mevcuttur. Kuzey Orta ABD, Güney Orta Amerika, Doğu ABD, Batı ABD, Doğu ABD 2, Orta Amerika, Batı ABD 2, Batı Orta ABD, Kuzey Avrupa, Batı Avrupa, Kore Merkezi , Kore Güney, Orta Hindistan ve Güney Hindistan.

Bir başka Azure yazısında görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir