;?>

Feed Rss

Microsoft Azure Periyodik Tablo

03.13.2016, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Microsoft Azure ile ilgili firmaların çözümleri ve bunlar için oluşturmuş oldukları farklı tanıtımlar, dokümanlar ve paketleri her geçen gün sayısını arttırıyor. Geçtiğimiz günlerde bu tarz araştırmalar yaparken çok farklı bir firma ve firmanın web sitesindeki “Microsoft Azure Periyodik Tablosu” ile karşılaştım. Yanlış okumadınız Azure Periyodik tablo.

Firmanın web sitesine girdiğinizde Azure servislerinin periyodik tablo halinde sıralandığını gördüm. Benim gibi sayısal bölüm mezunları Kimya derslerinde bolca Periyodik tabloyu görmüştür. Dün gibi Kimya öğretmenimizin periyodik tablonun, kimyasal elementlerin atom numarasına göre sıralandığını ve ezbere bilmemiz gerektiğini söylerdi J. Firmada buna benzer bir şekilde sıralama ile Azure servislerini periyodik tabloda oluşturmuş. Azure Periyodik tablo aşağıda bulabilirsiniz:

Firmanın web sitesinden Azure periyodik tablodaki servislere tıklandığında servisin ne işe yaradığını ve daha fazla bilgi almak istendiğinde ise bir forma bilgilerinizi girerek yaklaşık 30 dakikalık bir telefon görüşmesi ile hizmeti ve çözümlerini anlatacaklarını belirtiyorlar.

Bu eğlenceli ve ama güzel bir fikri sizlerle paylaşmak istedim.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir