;?>

Feed Rss

MVMC 3.0 ile Dönüştürme Sanatı

12.01.2014, Bulut Bilisim, Makale, Sanallaştırma, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Microsoft sunucu sanallaştırma konusunda birçok ürün ve araç (MS Hyper-V, SCVMM, MS Azure IaaS VM ve MVMC) ile sistem yönetime destek olmakta ve sanallaştırma yöneticilerinin işlerini kolaylaştırmakta. Bu araçların en çok kullanılanlarından biri olan Microsoft Virtual Machine Converter’ın yeni sürümü 3.0’ı ve yaptıklarını bu makalede ele alacağız.

Öncelikle tamamen ücretsiz olan ve stand-alone çalışabilen MVMC 3.0, fizikselden sanala P2V (Physical to Virtual), sanaldan sanala V2V (Virtual to Virtual) dönüşüm işlemlerini yapabilmekte. MVMC 3.0 hakkında daha fazla bilgi vermeden önce bu ürünü indirebileceğiniz adresin linkini sizlerle paylaşmak istiyorum.

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=42497

MVMC 3.0 aracını kullanarak VMware sanallaştırma ortamını Hyper-V ‘ye convert edebilirsiniz, yani VMware vSphere de çalışan virtual machine’leri V2V yaparak Hyper-V 3.0 içerisine aktarabilirsiniz. Bunun dışında mevcut ortamınızda yer alan Fiziksel sunucuları Hyper-V’de çalışacak sanal makinelere (virtual machine) ya da MS Azure VM’lerine P2V yaparak dönüştürebilirsiniz.

MVMC 3.0’ın sistem gereksinimleri, yetenekleri ve diğer ayrıntıları hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki Technet adresini inceleyebilirsiniz.

https://technet.microsoft.com/en-us/library/dn873998.aspx

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir