;?>

Feed Rss

Microsoft Veri Merkezi Turuna Çıkmaya Hazır mısınız?

01.30.2015, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: 2 dakika

İşimizin gereği birçok sefer soğuk veri merkezlerinde çalışmalar yapmak zorunda kalmışızdır.Bende yapmış olduğum projelerden dolayı birçok firmanın veri merkezini görme ve çalışma imkanı yakaladım. Veri merkezlerini ve içerisindeki o sunucuları, network alt yapısını,soğutma ve enerji sistemlerini incelemekten onlar hakkında bilgiler almaktan büyük keyif alan biri olarak bugün sizleri Microsoft Veri merkezi turuna çıkarmak istiyorum. Eğer hazırsanız hemen turumuza başlayalım.

İlk veri merkezini 1989 yılında açan bugüne kadar 15 Milyar dolarlık yatırım yapan Microsoft, hem iş hem de özel yaşantımızı kolaylaştıran teknolojilerle bizlere uzun yıllardır kesintisiz hizmetler veriyor.

Bing, MSN, Outlook.com, Office 365, OneDrive, Skype, Xbox Live ve Microsoft Azure platformu da dahil olmak üzere 200’den fazla bulut hizmetini sunan Microsoft, 1 milyardan fazla müşteri ve 90 küresel pazarda yer alan 20 milyon işletmenin bulut servisleri 100’den fazla dağıtılmış veri merkezi ve hizmet operasyon merkezlerinden oluşan Microsoft’un bulut veri merkezlerinde barındırılıyor. Bu ölçekte çalışan bir veri merkezini görmek istiyorsanız sizde aşağıdaki linke tıklayın ve tura başlayın.

http://www.microsoft.com/en-us/server-cloud/ms.datacenter.tour/datacenter/index.html

Microsoft veri merekezi turuna çıkmak için öncelikle internet download hızınızın minimum 8 MB dolaylarında olması gerekiyor. Çok kısa bir bekleme süresinden sonra, size kısa bir Intro ile tanıtım yapılıyor.

Lobi’de size yönlendirmeler hakkında kısa bilgiler veriliyor (bende bu bölümdeyken sabırsızlanıyordum J) lütfen acele etmeyin, bu bilgiler veri merkezi turunda sizlerin daha fazla yararlanmasını sağlayacak güzel detayları anlatıyor.

Resimde gördüğünüz gibi nerede olduğunuzu sol üst bölümden görebiliyorsunuz. Ikonlara tıklayarak daha fazla detay ve resim görme şansına sahipsiniz.

Artık bende sözü burada kesiyor ve bu yararlı turda hepinizin güzel zaman geçirmesini diliyorum.

Ka®a

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir