;?>

Feed Rss

Azure Cloud Shell’e Eklenen Yeni Araçlar

08.09.2019, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Azure Cloud Shell‘in bizlere sunduğu avantajları, kolaylıkları sanırım burada sıralasak uzun bir liste olacaktır. Azure Cloud Shell‘e eklenen yeni araçlar ile az önce bahsettiğim liste yine fazlasıyla uzayacak gibi. Yakında zamanda yapılan duyuru ile Azure Cloud Shell’e eklenen araçları incelemeye başlayalım. Cloud Shell, Azure kaynaklarını neredeyse her yerden yönetmek için etkileşimli, tarayıcı tarafından erişilebilir, kimliği doğrulanmış bir kabuk sağlar. Azure Cloud Shell‘in amacı, yönetim için en son araçlarla her zaman güncel bir ortama erişebilmenizi sağlamaktır. İşte en son sürüme eklenen en popüler araçlar.

Yeni eklenen araçlar:

  • Azure Functions CLI— Azure Function CLI, Azure Function oluşturma, test etme, çalıştırma ve hata ayıklama olanağı sunar. Bu adımları kullanarak Azure Function oluşturup ve çalıştırabilirsiniz.
  • Bolt – Puppet Bolt, altyapınızın yönetimini otomatikleştirmek için açık kaynaklı bir araçtır. Günlük iş akışlarınızın bir parçası olan görevleri veya gerektiğindeki görevleri otomatikleştirebilirsiniz.
  • Packer – HashiCorp Packer, ister tek bir yapılandırma kaynağından bir VM, bir container veya daha fazla makine imajının oluşturulmasını otomatikleştiren bir araçtır.

Güncellenen araçlar:

  • Java Development Kit: Version 8.40.0.25
  • Azure PowerShell
  • Azure CLI


Resim-1

Azure kaynaklarınızı tarayıcınızdan her zamankinden daha fazla şekilde yönetmek için bu araçları denemenizi öneririm. Azure Cloud Shell‘e dahil edilen araçlara Azure portalından, Cloud Shell’den, Azure mobil uygulamasından veya Visual Studio Code için Azure Account Extention’ından erişebilirsiniz.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir