;?>

Feed Rss

Azure Largest Diskler (4TB’lık Diskler) Preview Olarak Duyuruldu

05.30.2017, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Microsoft Azure sanal makineleri kullanan birçok müşterimiz yaptığımız toplantılarda ya da PoC’lerde sürekli bizlere 1 TB’lik Azure Disk boyutunun ne zaman artacağını ve yeni boyutun ne kadar olacağını soruyordu. Microsoft Build konferansında bu sorunun cevabı orataya çıktı. Yazının ilerleyen kısımlarını incelemenizi öneririm artık 1 TB’lık diskleri kullanmak zorunda değilsiniz.

Microsoft Build Konferansında, 4 TB’a kadar disk alanı sağlayan Azure Disk boyutlarının eklendiğini duyurdu. Bu yeni boyutlar 250 MBps’a kadar storage throughput ve 7,500 IOPS’ı gerçekleştirmenize olanak tanıyor. Azure Largest disklere ait yapılan duyrunun ayrıntısına girersek.

Yönetilen / yönetilmeyen Premium Diskler için iki yeni disk boyutu, P40 (2TB) ve P50 (4TB) olarak tanıtıldı. Standart Yönetilen Diskler için S40 (2TB) ve S50 (4TB) kullanıma sunuldu. Standart yönetilmeyen diskler için maksimum boyut 4095 GB olan diskler oluşturabilirsiniz. Bu yeni boyutlar, Batı ABD Merkez Bölgesinde Azure Powershell’i ve ARM’ler aracılığıyla CLI’leri kullanarak kullanılabilir. Önümüzdeki ay dünyanın her yerindeki bölgelere sunulacak ve Azure Portal desteğini gelecek. Bunun yanında, 1 TB’dan daha fazla VHD yüklemeyi desteklemek için Azure araçlarının yeni sürümlerini yayınlayanacak.

Yeni Disk Boyutlarının Ayrıntıları:

Aşağıdaki tabloda, yeni disk boyutlarının tam yetenekleri hakkında daha fazla ayrıntı verilmektedir.

Bir başka Azure yazısında görüşmek üzere.

Ka®a

One Response to Azure Largest Diskler (4TB’lık Diskler) Preview Olarak Duyuruldu

  1. Pingback: Azure Sanal Makineler için 4 TB’lık Large Disk Kullanıma GA Olarak Duyuruldu - Mustafa Kara – Microsoft MVP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir