;?>

Feed Rss

Azure Storage için Gelişmiş Tehdit Koruması (ATP)

10.22.2018, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Bugün sizlere Azure Depolama (Storage) tarafında duyurulan yeni bir güvenlik özelliğinden bahsedeceğim. Bu özelliğin adı Azure Storage için Advanced Threat Protection (Gelişmiş Tehdit Koruması). Zihnim beni yanıltmıyorsa ilk ATP özellği Office 365 Exchange Online’da duymuştuk diye hatırlıyorum, sonrasında Windows Defender ATP ve başka hizmetlerde de sıkça ATP teknolojisini duymuştuk. Azure Storage için Advanced Threat Protection ne yapıyor, nereden aktif hale getiriliyor onları incelemeye başlayalım.

Azure Depolama Alanı için Advanced Threat Protection, depolama hesaplarına erişmek veya bu hesaplardan yararlanmaya yönelik olağandışı ve potansiyel olarak gördüğü zararlı girişimleri belirten anormal etkinlikleri algılar. Azure Storage’lar için duyurulan Advanced Threat Protection şu anda Azure Storage Blob hizmetinde public preview (genel önizleme) olarak kullanımda.

Azure Storage için Advanced Threat Protection özelliğin kullanıma ile Azure kullanıcıları depolama hesaplarındaki olası tehditler ortaya çıktıklarında algılaması ve ardından gerekli aksiyonları almasına yardımcı olacaktır. Tam bir araştırma deneyimi için, blob hizmetleri üzerinde okuma, yazma ve silme isteklerini cofigure diagnostic logs (tanı günlüklerini) yapılandırmanız önerilmektedir.

İsterseniz Azure Storage için Advanced Threat Protection’ın faydalarını incelemeye geçelim.

  • Anormal erişim ve veri sızdırma faaliyetlerinin tespiti.
  • E-posta uyarıları alabilme (içeriği işlem yapılabilir inceleme ve iyileştirme adımlarıyla ilgilidir)
  • Azure Security Center kullanarak tüm Azure tenat’ları için uyarıların merkezi görünümü.
  • Azure portalından kolay erişim.

Birkaç adımla yapılandırılacak bu özellik ile Azure Blob Storage kullanımlarında güvenlik seviyesini bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Bir başka Azure yazısında görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir