;?>

Feed Rss

Azure Site Recovery Yenilikleri: Vmware Ortamları için ASR Yenilendi

01.12.2016, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: 2 dakika

Kendi blogumda sizlere Azure Site Recovery yeniliklerini anlatmaya karar verdiğimi ve bunlarla ilgili uzun süreli bir çalışma yapacağımı belirtmiştim. Azure Site Recovery ile ilgili makale serisi hazırlıklarına başlarken Kasım ayında Azure SR uzmanı Cenk Ersoy’dan almış olduğum eğitim sırasında kendisinin bize aktardığı Vmware yapısının değişeceğini bilgisi bugün itibari ile relase oldu.

Vmware ortamlarını Azure SR ile korumak isteyen müşterilerimize daha önceki tasarım gereği bazı sunucuları Azure ortamına kurmamız gerektiğini anlatıyor ve bazı negatif feedbackler alabiliyorduk. Microsoft Azure ekibide bu negatif feedbackleri ortadan kaldıracak yeni bir tasarım ile ASR yapısını güncellediğini duyurdu.

Vmware ortamları için felaketten kurtarma senaryosu eski yapıda şu şekildeydi: Azure veri merkezine Vmware SR için Config Server ve Master Target sunucuların kurulması gerekiyordu. Bu da az önce belirttiğim gibi müşterilerimiz tarafında ek maliyet çıkardığı için negatif karşılanabiliyordu.

Vmware ortamlar için Azure SR yeni tasarımında Config Server ve Master Target sunucuların kurulmasına gerek olmaması en büyük özellik olarak karşımıza çıkıyor. Vmware ortamları için felaketten kurtarma senaryosunun yeni yapısı şu hali aldı:

Vmware ortamlar için yeni gelen diğer Azure SR özellikleri ise şunlar:

Azure Site Recovery ile uçtan uca birçok bilgiyi en yakın zamanda blogumda bulmaya başlayacaksınız.

Bir sonraki Azure Site Recovery makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir