;?>

Feed Rss

Nutanix’i OMS ile İzleme – Genel Önizlemede

02.20.2017, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Comtrade Software’in Nutanix Monitoring Çözümü OMS ile entegre oluyor ve genel önizlemede kullanıma sunuluyor.On-premises Nutanix Enterprise Clouds olay analizleri ve günlük analizleri OMS içerisinde yer alabilecek.Nutanix ve OMS entegrasyonu ile gelecek özellikleri incelemeye başlayalım.

Cluster/host/storage/virtual machine (VM) gecikmesi, saniyede giriş / çıkış işlemleri (IOPS) ve kaynak kullanımı gibi tarihi Nutanix performans metriklerini sağlar.

Düşük I/O geçikmeleri sağlamak için (SSD) depolama kaynakları eklenmesi gereken durumların belirlenmesi sağlar.

Birçok VM çalıştıran Nutanix ana makinelerinin anında tanımlanmasını ve çok daha az yüklü olan ana makinelerin belirlenmesini sağlama

Nutanix günlük dosyalarının denetleyici sanal makineleri (CVM’ler) arasında korelasyonunu sağlamak için Nutanix günlüğü, olay koleksiyonu ve analitiği için merkezi bir nokta olarak hareket etme.

Comtrade Yazılımının genel Nutanix OMS Çözümü, beş çözümden (Nutanix Cluster, Nutanix Hardware, Nutanix Storage, Nutanix VMs ve Nutanix Log ve Event Analytics) oluşur.  Her bir çözüm, tek tek Nutanix alanları için izleme ve analiz özellikleri sağlar.Nutanix izleme ve analiz kapsamını tamamlamak için hepsinin kurulması önerilir.

Nutanix Cluster Solution’a ait bir ekran görüntüsünü aşağıda bulabilirsiniz.
Diğer çözümlere ait görüntüler için bu linki incelemenizi öneririm.
Bir sonraki OMS makalesinde görüşmek üzere.
Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir