;?>

Feed Rss

Microsoft, Ortadoğu’da Yeni Veri Merkezleri Açacağını Duyurdu

03.16.2018, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir haberi sizleri duyurmak istedim, Azure, Office 365 ve Dynamics 365’i içeren Microsoft Cloud sistemlerini Abu Dabi ve Dubai’de bulunan veri merkezlerinde kombine edilmiş kurumsal düzeyde, güvenilir ve yüksek performansa sahip olarak sunacağını duyurdu. Bu Ortadoğu bölge için gerçekten çok ama çok önemli bir yatırım, umarım en yakın zamanda da Microsoft, Türkiye’de de bir veri merkezi açma kararı alır J

Ortadoğu’daki bu veri merkezlerinin 2019’da ilk kullanılabilir olması bekleniyor. Microsoft’un veri koruma, güvenlik konusundaki derin uzmanlığı ve sektördeki en geniş uyumluluk sertifikaları da dahil olmak üzere gizlilik, bölgedeki müşterilerin güvenilir bir iş ortağına sahip olduklarını bilerek dijital dönüşümlerini hızlandırabilmelerine yeni bir olanak anlamına geliyor. Her yeni veri merkezi, Microsoft’un güvenilir bulut ilkelerine bağlı olacak ve şimdiden bir milyardan fazla müşteriye ve 20 milyon işletmeye hizmet veren dünyanın en büyük bulut altyapılarından birinin parçası olmakta.

Microsoft, Ortadoğu ve Afrika’daki teknoloji ortakları ile yakın bir şekilde çalışarak, birçok sektörde eğitime ve istihdam edilebilirliğin artırılmasına yardımcı olmakta. Microsoft Virtual Academy gibi programlar aracılığıyla yaklaşık 4,000 yeni girişim destekledi ve Microsoft’un Cloud Society girişimi bölgedeki insanlara pazarlanabilir beceriler kazandırarak onlara geleceğin dijital işleri için okumaya başladı. Abu Dabi ve Dubai veri merkezlerinin Microsoft’un küresel bulut altyapısı ile entegrasyonu, bölgesel işletmeleri küresel fırsatlar ile birleştirecek, yeni yatırımları ve iş fırsatlarını hızlandırmaya yardımcı olacak ve Orta Doğu’daki insanlar ve kuruluşlar için bulut hizmetlerine erişimi arttıracağı belirtiliyor.

Microsoft, yoğunlaşan müşteri talebini karşılamak için bulut altyapısını hızla genişletiyor. Şirket ayrıca, İsviçre’ye gelen yeni bulut bölgelerini, Almanya’daki müşteriler için bulut seçeneklerinin genişlemesini ve Fransa’daki yeni bulut bölgelerinden Azure ve Office 365’in genel kullanılabilirliğini de duyurdu.

Son üç yıl içinde, Microsoft mevcut Azure bölgelerinin sayısını iki katına çıkarmış oluyor. Bugün, Azure diğer bulut sağlayıcılarından daha fazla bölgeye sahip ve 12 yeni bölge için dünya genelinde 50 bölgeyi duyurmuş oldu.

Bir başka Azure yazısında görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir