;?>

Feed Rss

Microsoft Azure StorSimple Virtual Array Nedir?

08.01.2016, Bulut Bilisim, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika
StorSimple Virtual Array, varolan hypervisor’lar üzerine yüklenmiş bir sanal makine formunda bulunan bir çözüm olarak karşımıza gelmekte. Virtual Array, bulut ve bulut tabanlı veri koruması ve felaket kurtarma alanında isteğe bağlı kapasite ölçekleme için bir hibrid bulut depolama yaklaşımı kullanan önceki StorSimple teknolojisinin başarısı üzerine inşa edilmiştir. Amazon Web Services’te buna benzer hizmetin adı ise AWS Storage Gateway, en temel benzerlikleri her iki hizmetinde hypervisor üzerine inşa edilmesi.
Virtual Array, Hyper-V veya VMware ESXi hypervisors’larında sanal bir makine olarak çalıştırılabilir ve Dosya Sunucusu (NAS) veya bir iSCSI sunucusu (SAN) olarak yapılandırılabilir. Hibrid yaklaşım ile Virtual Array en çok kullanılan verileri yerel ağa depolar ve isteğe bağlı olarakta eski verileri Azure storage’larda depolanmasına olanak kılar.
Virtual Array, verileri Azure’a yedekleme olanağı sağlar ve hızlı bir felaket kurtarma (DR) yeteneği sağlar.Her bir Virtual Array, bulutta en fazla 64 TB veriyi yönetebilir. Coğrafyalar arasındaki farklı şubelerde ve uzak ofislerdeki Virtul Array’ler, merkezi olarak Azure’daki StorSimple yönetim portalından yönetilebilir.
Daha fazla bilgi için orjinal linki inceleyebilir veya Channel 9’daki ilgili videoları izleyebilirsiniz.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir