;?>

Feed Rss

System Center Technical Preview ile Birlikte Kaldırılan Özellikler

11.30.2014, Makale, System Center App Controller, System Center Operations Manager, System Center Service Manager, System Center Virtual Machine Manager, by , .

System Center Technical Preview ( Teknik Önizleme ) sürümünü nereden indireceğinizi ve bu sürümle birlikte gelen notları daha önceki yazılarımda paylaşmıştım. Bu yazımda System Center Technical Preview ile kaldırılan özellikleri sizlere aktaracağım.

System Center 2012 / R2’den sonra çıkacak sürüm büyük bir merakla beklenirken ürüne ait bilgiler yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. Yeni sürümle artık aramızda olamayacak özellikeri madde madde aşağıda bulabilirsiniz.


App Controller

Artık yeni sürümde App Controller yok, bundan sonra Iaas ve PaaS çözümleri için Windows Azure Pack kullanılacak.

Virtual Machine Manager

Citrix XenServer ve Vmware vCenter 4.1/5.1 desteği kaldırılıyor. Bu sürümlerin yerini Vmware vCenter 5.5 ve 5.8 geliyor.

Service Manager

Microsoft IT GRC Process Management Pack SP1 artık Service Manager’da olmayacak. Bunun yerine Microsoft ortaklarının oluşturmuş olduğu MP’lere yönelinmesi öneriliyor.

CSPP kaldırılıyor ve bunun yerine Windows Azure Pack kullanılması öneriliyor.

Server App-V Support

Bu özellikte kaldırılıyor, mevcut iş yüklerinin sanallaştırma şablonları kullanarak taşınması öneriliyor.

Operations Manager

Visio based Management Pack Authoring kalkıyor ve Silect’s MP Author design kullanılması yada varolan MP’in özelleştirilmesi öneriliyor.

Kaynak: https://technet.microsoft.com/en-us/library/dn806370.aspx

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.