;?>

Feed Rss

SCOM 2007 R2 Performası için SQL Broker Özelliğinin Enable Edilmesi

12.09.2011, SQL Server, System Center Operations Manager, Tips and Tricks, by , .

SQL Server 2005 ile gelen yeni özelliklerden biri olan SQL Broker asenkron işlemleri son derece basite indirger.Böylelikle System Center Operations Manager 2007 R2 yapınızın önemli ölçüde performansı artacaktır.SQL Broker Özelliğini devreye almak için ilk yapmanız gereken Operations Manager database kurmuş olduğunuz SQL sunucusuna logon olmaktır.Daha sonra sunucu üzerinde SQL Server Management Studio çalıştırın ve SQL Server’a login olun.

“New Query” butonuna tıklayın sağ tarafta açılan Query sayfasına aşağıdaki kodu kopyalayıp yada yazıp Execute komutuna tıklayın.

Alter Database <OpsMgr Veritabanının İsmi> SET ENABLE_BROKER

Bu işlem bir süre devam edecektir.Completed succesfuly uyarısı ile başarılı bir şekilde işlem yaptığınızı görün ve Management studio kapatın.

image

Ka®a

 

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


5 Responses to SCOM 2007 R2 Performası için SQL Broker Özelliğinin Enable Edilmesi

  1. Pingback: SCOM 2012 Agent Kurulumu (Discovery Yöntemi ile Uzaktan Kurulum) - Mustafa Kara – System Center Cloud and Datacenter Management MVP

  2. Pingback: SCOM 2012 Agent Kurulumu (Discovery Yöntemi ile Uzaktan Kurulum) - Mustafa Kara – System Center Cloud and Datacenter Management MVP

  3. Pingback: SCOM 2012 Agent Kurulumu (Discovery Yöntemi ile Uzaktan Kurulum) | SystemCenterTurkey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.