;?>

Feed Rss

Okuma Süresi: < 1 dakika

System Center 2012 R2 ürünlerinin tamamının alt yapı sistemlerine dahil edilmesinin çok önemli olduğunu daha önceki bir çok yazımda okumuşsunuzdur. Bunun nedenlerini tekrar tek tek yazmak istemiyorum ama tüm System Center 2012 R2 ürünleri best practice’lere göre tasarlanır ve konfigüre edilirse herşeyin otomasyonlu, ölçeklenebilir ve kolay kullanılabildiği Private Cloud yapısı oluşmuş olur.

System Center 2012 R2 ürünlerinin tamamını en basit tabiriyle kurmaya karar verdiniz, bu bileşenleri nasıl dağıtmanız gerektiğini düşünüyorsanız, minimum kaç bilgisayara ihtiyacınızın olduğunu bilmek istiyorsanız ve hangi bileşenler bir arada olamaz gibi sorulara yanıtlar arıyorsanız bu makalede cevaplar bulabileceksiniz.

Tüm System Center bileşenleri dağıtmak için en az dört bilgisayara (fiziksel ya da sanal sunuculara) ihtiyacınız olacaktır. Tüm System Center bileşenleri performans sorunları ve düzgün çalışamama gibi nedenlerle aynı bilgisayarda bir arada bulunamazlar. Aşağıdaki dört bileşenden hiçbiri aynı bilgisayarda bulunamazlar:

  • DPM Management Server
  • Operasyon Manager Management Server
  • Service Manager Management Server
  • Service Manager Data Warehouse Management Server

Buna ek olarak, Configuration Manager ve Virtual Machine Manager veritabanları aynı bilgisayarda yüklü olamaz. Kalan System Center 2012 R2 bileşenlerinden App Controller, Orchestrator ve VMM birbirleriyle ve önceki listede yer alan dört bileşen ile bir arada bulunabilir. Bu nedenle, en az dört bilgisayar ile System Center 2012 R2 tüm bileşenlerin dağıtmak gerekmektedir.

Ayrıca System Center 2012 R2 bileşenlerini sanal makinelere kurulabilmektedir.

Kaynak:https://technet.microsoft.com/en-us/library/dn281928.aspx

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir