;?>

Feed Rss

BlueStripe Uygulama Performans Çözümleri OMS ve System Center’a Entegre Olacak

08.18.2015, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Microsoft hız kesmeden yeni ürünler çıkarmaya veya satın almalara devam ediyor. Bunlardan bir taneside uygulama yönetim teknolojileri alanının lider firmalarından BlueStripe Software oldu. Bu satın almayı BlueStripe da kendi resmi sitesi olan http://bluestripe.com/ duyurdu.


 

BlueStripe özellikle uygulama performans takibinde başarılı çözümlere imza atan bir firma olarak biliniyor. Veri merkezleri veya cloud ortamlarında bulunan dağıtık uygulamaların, izlenmesinde ve sorunlarının giderilmesine yardımcı haritalar çıkarıyor.


Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda da Microsoft, uygulama performanslarının izlenmesi konusunda sektörün önde gelen firmalarından birisi olan AviCode’u satın almış ve daha sonra bu ürünü System Center ürün ailesinin monitoring ürünü olan SCOM ile entegre etmişti. BlueStripe ürününde de aynı yolu izleyeceğini System Center’a entegre edeceğini duyurdu. Bu entegrasyonun sadece System Center ile kalmayacağı blogumda sizlere makaleleri ile duyurduğum MS Operational Management Suite de entegre edileceği söyleniyor.

BlueStripe’ın satın alınması ve ürün hakkında bilgiler şu an bu şekilde. İlerleyen günlerde hem System Center tarafında hem de OMS tarafında ürünü teknik olarak daha detaylı inceleyeceğim ve sonuçları sizlerle paylaşacağım.

Bir başka yazımızda görüşmek üzere.

Ka®a

One Response to BlueStripe Uygulama Performans Çözümleri OMS ve System Center’a Entegre Olacak

  1. Pingback: 20 Serilik Microsoft Operations Management Suite (OMS) Yazı Dizisi - Mustafa Kara – Microsoft MVP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir