;?>

Feed Rss

B Serisi Azure VM’lere Bir Yenisi Eklendi – B1ls Kullanımda

04.03.2019, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Azure VM çeşitleri arasında en küçük belleğe ve en düşük maliyete sahip yeni bir B serisi VM ailesine yeni bir üye dahil oldu. İşte karşınızda B1ls sanal makine Giriş düzeyindeki işler için kullanım ihtiyaçı olan müşterilerin bu taleplerini karşılamaya yönelik oluşturulmuştur. B1ls, 512 MiB belleğe ve 1 vCPU’ya sahiptir ve saat başına sadece 0,0052 $ maliyeti vardır.

Hedeflenen iş yükleri

B1ls küçük web sunucuları, küçük veritabanları, geliştirme ve test ortamları için en iyisidir. CPU’nun tam performansına sürekli olarak ihtiyaç duymayan ve performans patlamaları olmayan iş yüklerini dağıtmanın uygun maliyetli bir yolunu sunar.

Verim

B1ls en iyi müşteri deneyimi için sadece Linux’ta kullanılabilir. Windows işletim sistemi için önerilen minimum bellek B1ls tarafından sunulandan daha büyük olduğu için Windows desteklenmez.

Konfigürasyonu ve bölgesel kullanılabilirliği

Bu yeni sanal makine şu anda bir çok bölge de kullanabilir durumdadır ve aşağdaki özelliklere sahiptir.

Size vCPU Memory: GiB Temp storage (SSD) GiB Base CPU perf of VM Max CPU perf of VM Credits banked/hour Max banked credits Max data disks Max cached and temp storage throughput: IOPS/MBps Max uncached disk throughput: IOPS/MBps Max NICs
Standard B1ls 1 0.5 4 5% 100% 3 72 2 200/10 160/10 2

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir