;?>

Feed Rss

12 TB Belleğe Sahip Azure Mv2 Serisi Sanal Makineler Kullanımda

10.30.2019, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Microsoft Azure’daki sanal makine çeşitliliğine ve boyutlarının her geçen gün artmasını inanın ben artık takip etmekte zorlanıyorum. Bugün ise sizlere 12 TB’a kadar belleğe sahip bir makineden bahsedeceğim. Evet yanlış okumadınız ve bende yanlış yazamdım 12 TB’a kadar belleğe sahip Azure Mv2 Sanal Makineleri artık genel kullanımda Batı ve Kuzey ABD bölgelerinde kullanılabiir durumda olduğu duyuruldu.

Azure Mv2 serisi sanal makineler 3 TB, 6 TB ve 12 TB bellek yapılandırmalarında 416 vCPU’ya kadar sunan hyper-threaded’lı Intel® Xeon® Platinum 8180M 2.5GHz (Skylake) işlemcilere sahiptir. Burada Azure’da sunulan en büyük bellekli sanal makinesidir. Mv2 serisi sanal makineler, SAP HANA ve SQL Hekaton gibi büyük bellek içi veritabanlarını ve iş yüklerini desteklemek için benzersiz bir compute performansı sağlar.

Mv2 serisi fiyatlandırma ve bölgenin kullanılabilirliği hakkında daha fazla bilgi için bu linkten Azure Sanal Makine Fiyatlandırma sayfasına gidebilirsiniz.

Mv2 serisi VM’ler SAP HANA OLTP ve OLAP üretim iş yükleri için SAP tarafından onaylanmıştır. Bununla, müşteriler sanal bir makinede 3 TB’den 12 TB’a kadar olan belleği birkaç dakika içinde sorunsuz bir şekilde ölçeklendirebilirler.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir