;?>

Feed Rss

Windows Bazı Sürümlerin Desteğini Sona Erdiyor

05.05.2010, Duyurular, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

image001

Windows sürümümün artık desteklenmemesi ne anlama gelir?

Desteklenmeyen bir Windows sürümü artık Windows Update’den yazılım güncelleştirmeleri almaz. Bunların arasında kişisel bilgisayarınızı kişisel bilgilerinizi çalabilecek virüsler, casus yazılımlar ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmasına yardımcı olan güvenlik güncelleştirmeleri bulunmaktadır. Windows Update ayrıca Windows’un güvenilirliğini geliştirmek için en yeni yazılım güncelleştirmelerini, donanımınız için yeni sürücüler ve daha fazlasını yükler.

Microsoft’tan her zaman Windows.sürümünüz için en yeni hizmet paketlerini yüklemelisiniz. Bunları Windows Update üzerinden karşıdan yükleyebilir ve kurabilirsiniz.

Destek sonu tarihleri

Windows XP ve Windows Vista çalıştıran ve en yeni hizmet paketlerini içermeyen kişisel bilgisayarlar için desteğin sona ereceği tarihler:

  • Herhangi bir hizmet paketi içermeyen Windows Vista için destek 13 Nisan 2010 tarihinde sona erdi. Destek almaya devam etmek için Windows Vista SP2’yi yüklediğinizden emin olun.
  • Windows XP Service Pack 2 (SP2) sürümleri için destek 13 Temmuz 2010 tarihinde sona erecektir. Desteğin devam etmesi için Windows XP Service Pack 3’ü (SP3) yüklediğinizden emin olun
  • Not

Windows XP 64-bit sürümü için SP3 yoktur. Windows XP SP2’nin 64 bit sürümünü kullanıyorsanız, en son hizmet paketine sahipsiniz ve 8 Nisan 2014 tarihine kadar destek ve güncelleştirme almak için uygunsunuz demektir. Hangi sürümü kullandığınızı görmek için bkz. Kişisel bilgisayarım Windows’un 32 bit sürümünü mü 64 bit sürümünü mü çalıştırıyor?.

Windows 7, Windows’un en son sürümüdür ve tamamen desteklenmektedir. Şu an herhangi bir hizmet paketine sahip değildir.

Daha fazla bilgi için, bkz. Windows XP Service Pack (SP2) ve hizmet paketi içermeyen Windows Vista için desteğin sona ermesiyle ilgili bilgi..

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir