;?>

Feed Rss

Azure’de bir Office 365 Dev/Test Ortamı Oluşturun

09.20.2016, Bulut Bilisim, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Microsoft’un en çok kullanılan hizmetlerinin başını çeken Office 365 gerçekten de kattığı üretkenlik ve kullanışlı çözümleri ile birlikte müşterilerde ayrı bir yere sahip. Sizlere Office 365 ile ilgili yeni özellikleri ya da yapılandırmaları bu makalede anlatmayacağım, bugün sizlere Azure platformunu kullanarak basitleştirilmiş bir intranet içerisinde Office 365 E5 aboneliği, Azure AD ile nasıl bir Office 365 Dev/Test ortamının oluşturulacağından bahsedeceğim.

Bu yeni Dev/Test ortamı ile birlikte şunları yapabilmek imkanınız bulunmakta;

  • Kendiniz için bir kurum organizasyonu oluşturarak Office 365 uygulamalarını test edebilir ve geliştirebilirsiniz.
  • Office 365 Enterprise E5 özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinebilir, bunları normal Office 365 aboneliğindeki gibi kendi bilgisayarınızda deneyebilirsiniz.
  • Kurum için AD yapınızla Office 365 aboneliğinizde Azure AD dizin eşitlemesini deneyimleyebilirsiniz

Bunların hepsini Office 365 Enterprise E5 ve Azure deneme aboneliği ile yapabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapabiliriz diyorsanız aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz yeterlidir.

  1. Azure altyapı hizmetlerinde simüle intranet oluşturun .
  2. Office 365 Enterprise E5 aboneliği ekleyin .
  3. Simüle intranetinizin (Test için oluşturduğunuz) AD yapısı ile Office 365 aboneliği arasındaki dizin eşitlemesini yapılandırın ve sınayın.

Yukarıdaki adımlar tamamlandıktan sonra test için oldurmuş olduğunuz yapıdaki bilgisayarın uzak masaüstü bağlantısını kullanarak yönetim, uygulama geliştirme, uygulama yükleme ve test etme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Son olarak Office 365 ve EMS Dev/Test ortamıyla senaryoları test edebilir veya hem Office 365 hem de EMS kullanan simüle edilmiş bir kuruluş için uygulamalar geliştirebilirsiniz.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir