;?>

Feed Rss

Azure VM Yedeklerinden Anlık Dosya Kurtarma GA Olarak Kullanımda

07.20.2017, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Microsoft Azure’un en çok kullanılan servislerinden bir tanesi olan Azure Backup bugün yeni bir özelliğini genel erişilebilir (generally available (GA)) olarak kullanıma sundu. Bu özellik Instant File Recovery, yani artık Azure yedeklerinden anlık dosya ve klasör kurtarma işlemleri de yapılıyor olacak. Daha önce, Azure Windows VM ve Linux VM yedeklerinden dosya ve klasörü kurtarma işlemi önizlemede mevcut kullanıma sunulmuştu. Azure Backup Program yöneticileri Önizlemede büyük geribildirimler aldıklarını ve bu özelliği müşteri deneyimi, güvenlik ve performans açısından geliştirdiklerini bildirdiler.

Azure Backup servisini ilk çıktığı günden beri yakında takip eden ve birçok müşteriye uygulayan biri olarak bugün geldiği nokta gerçekten başarılı. Ama her zaman dediğim yazılarımda da söylediğim gibi Azure her an güncellenen ve yenilenen bir platform, Azure Backup’ında son halinin bu olmadığı kesin.

Yeni eklenen bu özelliğin neler katacağını kısaca özetliyelim:

Dosyaları anında kurtarın: Azure VM’lerin bulut yedeklemelerinden ek altyapı olmadan dosyaları anında hemen kurtarabilirsiniz. İster kazara dosya silinmeleri olsun isterse de yedekleme doğrulaması olsun, anlık geri yükleme ile verilerin kurtarma süresi önemli ölçüde azaltılmış olarak sunulmaktadır.

Uygulama dosyalarını geri yüklemeden açın: iSCSI tabanlı yaklaşım, uygulama dosyalarını doğrudan bulut kurtarma noktalarındaki uygulama instancelarından açmanıza / bağlamanızı sağlar. Tüm sanal makineyi geri yüklemenize gerek yoktur ve bu nedenle, kurtarma ve bant genişliği tüketimi için gereken zamandan tasarruf sağlar. Örneğin; MongoDB’yi çalıştıran bir Azure Linux VM’in yedeklenmesi durumunda bulut kurtarma noktasından BSON veri dökümlerini yükleyebilir ve yedeklemeyi hızla doğrulayabilir veya tüm veri dökümünü indirmek zorunda kalmadan tablolar gibi tek tek öğeleri alabilirsiniz.

Bir başka Azure yazısında görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir