;?>

Feed Rss

Azure Migrate Hizmeti Preview Olarak Kullanıma Sunuldu

09.26.2017, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Bir bulut stratejisi oluşturuyorsunuz – kuruluşunuz için dijital dönüşüme yönelik ilk adımı atıyorsunuz. Veya bazı temel iş yüklerini zaten taşıdınız, ve şimdi bir sonraki adıma geçmeye hazırsınız. Altyapınızın kritik bölümlerini taşımaya başlamak istiyorsunuz, ancak bunun nasıl yapılacağını bilemiyorsunuz. İşte bu yazıda sizlere çok kısa bir süre önce duyurulan yep yeni bir servisi anlatmaya çalışacağım. Servisimizin adı Azure Migrate ve Azure’ye geçişte size yardımcı olmak için gereken rehberliği, bilgileri ve mekanizmaları sunan bir hizmet olarak karşınıza çıkıyor.

Özetle Azure Migration Service, ortamdaki sistemlerin taşınabilme uyumluluğunu, performansa dayalı boyutlarını ve on-prem makineleri Azure’da çalıştırmak için tahmini bir maliyet tablosu çıkarır. Gerçektende digital dönüşüm aşamasında olan şirketler için bu dönüşümlerine yardımcı olacak servislerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Azure Migrate, cihaz bazlı bir yaklaşım kullanarak şunları sağlar:

• Kurum içi sanal makineleri keşfeder ve değerlendirir

• Çok katmanlı uygulamaları için dahili bağımlılık haritasının çıkarılması

• Azure sanal makineleri akıllı sağlama

• Potansiyel sorunların giderilmesine yönelik yönergelerle uyumluluk raporları

• Veritabanı bulma ve taşıma için Azure Database Migration Service ile entegrasyon

Azure Migrate hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sınırlı önizlemeye kaydolmak için bu adresi https://aka.ms/azuremigrate ziyaret edebilirsiniz. Sınırlı önizleme de sadece VMware tabanlı ortamlar için keşif, maliyet analizi ve yapılandırma önerileri sağlanıyor. Hyper-V ortamlarını keşfetme ve sunucu tabanlı geçişine yönelik destek önümüzdeki aylarda eklenecektir.

Daha fazla migration kaynaklarına, araçlarına ve tekliflerine erişmek için Azure Migration Center‘ı ziyaret etmenizi öneririm.

Bir başka Azure yazısında görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir