;?>

Feed Rss

Azure DevTest Labs Genel Kullanımda

05.25.2016, Bulut Bilisim, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Özellikle yazılım geliştirme ekiplerinin olduğu firmalar için test ortamlarına ihtiyaç duyulması herhalde en sık karşılaşılan durumlardan bir tanesidir. Yazılım geliştirme ekipleri test ortamlarının oluşturulması için alt yapı ekiplerinden kaynak istemektedir. Bu istekler zaman zaman bazı nedenlerle ya hiç karşılanamamakta ya da karşılansa bile performansı düşük, güvenlik sıkıntıları olabilen, mevcut çalışan ortamdan yalıtılamayan ve yönetilemeyen bir hal alabilmektedir. Bu makalemizde sizlere bugün genel kullanıma sunulan Microsoft Azure yep yeni hizmeti Azure DevTest Labs’tan bahsedeceğim.

Yazılım geliştiriciler için saniyeler içinde geliştirme ve test ortamlarının oluşturulabilmesini sağlayan Azure DevTest Labs, en uygun sanal makine ortamlarının kurulmasını, yazılım geliştirme araçlarını yükleyebileceği ve uygulama dağıtımları için testler yapabileceği bir laboratuvar ortamı sunmaktadır.

Azure Role Base Access Control ile DevTest Labs için yetkiler verilebilmekte, ARM yapısı içerisinde kullanılan tüm imaj, şablonlar desteklenmekte, istenirse özelleştirebilmektedir. Azure DevTest Labs hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki sizlere yardımcı olacak linkleri bulabilirsiniz.

Azure DevTest Labs fiyatlaması hakkında bilgi almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Azure DevTest Labs genel bakışının anlatıldığı videoyu bu linkten izleyebilirsiniz.

Azure DevTest Lab dokümanlarına bu linkten erişebilirsiniz.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

One Response to Azure DevTest Labs Genel Kullanımda

  1. Pingback: Azure DevTest Labs: Lab Ortamındaki VM Data Diski Eklenmesi - Mustafa Kara – Microsoft MVP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir