;?>

Feed Rss

AWS ve Azure için Bulut Hizmet Haritası

10.18.2017, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Microsoft Teknik ürün yöneticisi Michael Crump, tüm kategorilerde Azure ve AWS hizmetlerinin bulut özelliklerini hızlı bir şekilde karşılaştırmamıza yardımcı olmak için yeni bir bulut servis haritası oluşturduklarını Azure Blog sayfasından duyurdur. Azure ve AWS ile çoklu bulut çözümünü planlıyorsanız veya yalnızca Azure’ye geçiyorsanız, başarılı bir taşıma için gereken hizmetleri kendinizle hızlı bir şekilde yönlendirmek için bu hizmet haritasını kullanabilirsiniz. Hizmet haritasını dokümantasyonunda bulunan diğer faydalı kaynaklarıda bu doküman ile kullanabilirsiniz.

Bulut servis haritası (indirilebilecek PDF dosyası), her servis arasında gezinmeyi kolaylaştırmak için 13 bölüme ayrılmıştır, bu servisler şu şekilde sıralanmaktadır;

 1. Marketplace
 2. Compute
 3. Storage
 4. Networking & Content Delivery
 5. Database.
 6. Analytics and big data
 7. Intelligence
 8. Internet of Things (IoT)
 9. Management & monitoring
 10. Mobile services
 11. Security, identity, and access 
 12. Developer tools
 13. Enterprise integration 

  Kılavuz, en çok ilgilendiğiniz her hizmet hakkında daha fazla bilgi bulmanıza ve öğrenmenize olanak tanıyan uygun bir tabloda yer almaktadır. Bu durumda, AWS ve Azure’deki hizmet adını, açıklamasını ve hizmetin adını kolayca görebilirsiniz. Ayrıca, her Azure servisi için bağlantı linkleri bulunmaktadır.

  Bir başka Azure yazısında görüşmek üzere.

   

  Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir