;?>

Feed Rss

System Center Virtual Machine Manager 2008 R2 Self-Service Portal Ayarları – Bölüm 1

05.11.2010, Makale, System Center Virtual Machine Manager, by , .

SCVMM 2008 R2’nin web tabanlı uygulaması olan VMM Self-Service Portal kurulumunu sitemizde yer alan kurulum makalesi ile tamamlamıştık.VMM Self-Service Portal şirket içerinde yada dışardan sistem yöneticilerine Internet Explorer gibi browserla SCVMM 2008 R2 üzerinde işlemler yapmaya yönelik olarak geliştirilmiş bir yönetim aracı olarak karşımıza çıkıyor.VMM Self-Service Portalından erişim yapıp VMM Server yönetebilmek için kullanıcı tanımlaması yapılmalı ve bu kullanıcı(lar) gerekli yetkilendirmelerin verilmesi gerekiyor.VMM Self-Service Portala kullanıcıların erişmebilmesi hesaplarının Active Directory’de oluşturulması gerekmektedir.

VMM Self –Service portal ayarlarının ilk makalesinde User Role eklemeyi ,User Role Profilerın ne olduğunu göreceğiz.Bu makalemizde Self-Service User Profilini işleyeceğiz.Artık kullanıcı tanımlama işlemlerinin nasıl yapıldığına geçelim.

Makalenin devamını okumak için linki tıklayın.

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.