;?>

Feed Rss

SCOM 2012’nin Desteklediği Network Aygıtlarının Listesi

12.26.2012, Makale, System Center Operations Manager, by , .

System Center 2012 Operations Manager ile network monitoring çok daha gelişmiş bir şekilde karşımıza geliyor.Daha önceki sürümde de mevcut olan network monitoring’in bu yeni sürümde en çok göze çarpan özellikleri basit konfigürasyonu ve çok başarılı görsel dashboard’ları olduğunu söylemek doğru olacaktır.

SCOM 2012 ile network monitoring konfigürasyonun nasıl yapıldığını daha önce blogumda aşağıdaki linkte yer alan video ile sizlere anlatmıştım.

http://mustafakara.net.tr/system-center-operations-manager/system-center-2012-operations-manager-network-monitoring.html

scom 2012 network

SCOM 2012 ile bir çok farklı vendor’ın yönetimini yapabilmek mümkün,aşağıdaki linkten SCOM 2012 ‘nin desteklediği network aygıtlarının listesini bulabilirsiniz.Listeyi inceledeğiniz de en büyük network cihazı üreticilerinin listede yeraldığını ve SCOM 2012’nin network monitoring tarafınında ne kadar güçlü olduğunu görebileceksiniz.Liste ürün beta iken yayınlanmış hali ile duruyor ilerleyen zamanlarda Microsoft’un bu listeyi güncelleyeceğini düşünüyorum.

http://mustafakara.net.tr/wp-content/uploads/OperationsManager2012_ExtendedMonitoringForNetworkDevices.xlsx

network-devices-vendors

 

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


One Response to SCOM 2012’nin Desteklediği Network Aygıtlarının Listesi

  1. Pingback: SCOM 2012'ye SP1 Yükleme Bölüm - 1 | Mustafa Kara - System Center Cloud and Datacenter Management MVP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.