;?>

Feed Rss

Windows Small Business Server 2008′e bağlanmaya çalışan Outlook 2007 Hatası Çözümü

04.01.2010, Makale, Small Business Server, by , .

Merhabalar,Microsoft destek sitesinde SBS 2008 ile ilgili çıkan yeni bir desteği sizle paylaşmak istiyorum.

Eğer Outlook 2007, Small Business Server 2008′e bağlanmaya çalıştığınızda bir “güvenlik sertifikası adı geçersiz veya sitenin adıyla eşleşmiyor” uyarısı alıyorsanız bu hatanın çözümü için aşağıdaki bilgileri okumanızı ve linki incelemenizi öneririm.

http://support.microsoft.com/kb/981954/tr

Şu senaryoyu inceleyin:

    Microsoft Office Outlook 2007 çalışan bir istemci bilgisayarınız varsa. Small Business Server 2008 tabanlı bir bilgisayarda çalışan Microsoft Exchange Server 2007′in bir örneğini bağlanmayı deneyin
    Bu senaryoda, aşağıdaki uyarı iletisini alırsınız: Güvenlik sertifikası adı geçersiz ya da sitenin adıyla eşleşmiyor. sorun, aşağıdaki koşullar geçerli olursa oluşur: Small Business Server 2008 üzerinde varsayılan kendinden imzalı kök sertifikası, üçüncü taraf tarafından sağlanan başka bir sertifika ile değiştirildi.
    Not Kendinden imzalı BIR ya da self-issued kök sertifika yüklemesi sırasında oluşturulur ve My ağ düzeltme Sihirbazı’nı çalıştırdığınızda yenilenir. Bir self-issued Yaprak sertifikası oluşturulmuş veya güncelleştirilmiş ınternet adresi Yönetimi Sihirbazı’nı çalıştırın ve etki alanı adı girmeniz kök sertifikaya dayalı. Kullanıcıların self-issued bir sertifika uzak bilgisayarlara ve aygıtlara sertifika yükleme paketini kullanarak yüklemelisiniz.

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.