;?>

Feed Rss

Microsoft Operations Management Suite (OMS) Fiyatlandırması

06.26.2015, Bulut Bilisim, Makale, by , .

Microsoft Operations Management Suite ile ilgili notlarıma bloguma birkaç kişiden gelen ürünün fiyatlaması hakkındaki soru ile devam etmeyi uygun buldum. Microsoft OMS’sin fiyatlandırması daha önce alışık olduğumuz fiyatlandırma modellerinden biraz farklı, fiyatladırma yapılırken dakika, kullanım ve GB başı gibi ölçüler kullanılmış durumda.İsterseniz bunların detaylarını incelemeye başlayalım.

MS OMS fiyatlandırması için iki ayrı linkteki bilgilerden yararlandım, bu linklere makalenin en altında yer alan kaynak bölümünden erişebilirsiniz. İki ayrı linkten yararlanmamın nedenine gelirsek Dolar ve Türk Lirası fiyatlarını net olarak görebilmekti.


Makalenin giriş kısmında bahsettiğim üzere fiyatlandırma yapılırken baz alınan ölçütler şu şekilde; blogumda daha önce paylaştığım Azure Operational Insights kullanımı için GB başına bir tutar belirlenmiş, Backup ve DR için VM başına aylık, automation içinde dakika başına fiyatlandırma modellerine gidilmiş. Bu fiyat listesini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.


MS OMS makale serisinde yazdığım yazılarda ürünün SCOM ile entegre olabildiğini böylelikle OnPrem yapınızla da tümleşik çalışabilecek bir ortam oluşturduğunda bahsetmiştim. System Center Standard ya da Datacenter lisansınıza Microsoft Operations Management Suite eklentisini satın alarak kullanıma başlayabilirsiniz. Microsoft Operations Management Suite eklentisine ait kullanım değerlerini ve fiyatlamasını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.


Microsoft Operations Management Suite ürünün fiyatlamasına ait notlar bunlar, umarım sizler için yararlı bir yazı olmuştur.

Kaynak :
http://www.microsoft.com/en-us/server-cloud/operations-management-suite/pricing.aspx

http://www.microsoft.com/tr-tr/server-cloud/operations-management-suite/pricing.aspx

Ka®a


Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


2 Responses to Microsoft Operations Management Suite (OMS) Fiyatlandırması

  1. Pingback: Microsoft Operations Management Suite (OMS) Usage (Kullanım Bilgileri - Mustafa Kara – Microsoft MVP

  2. Pingback: Microsoft Operations Management Suite (OMS) Usage (Kullanım Bilgileri) - Mustafa Kara – Microsoft MVP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.