;?>

Feed Rss

Bir Webcast’e Nasıl Katılabilirim?

06.07.2010, Genel, by , .

Merhaba ,Günümüzde çok yaygın olarak kullanılan web üzerinden online seminerlerle konu anlatımınının yapıldığı Webcast’lere nasıl kayıt olunur ve nasıl eğitimden yararlanılır sizlere bunu göstereceğim

İlk olarak aşağıdaki adresten live meeting programı indirilir ve bilgisayarınıza kurulur.

Download : http://mshowto.org/download/doc_download/208-live-meeting-client.html

Bu işlemi sadece bir kez yapmanız yeterli olacaktır daha sonraki webcast’lerde bu programı kullanacaksınız.

Daha sonra aşağıdaki “Katılım Linkine” seminer saatinden yaklaşık yarım saat kadar önce tıklamanız yeterlidir.
Katılım Linki : SCVMM 2008 R2 Yeni Özelikleri, Bileşenleri, Mimarisi ve Sistem Gereksinimleri

Bu ay yapacağım tüm webcast’lerin linkleri ve bilgilerine aşağıdaki adresten erişebilirsiniz.Kırmızı ile işaretli alan içerisinde tüm webcastlerin linkleri yer almaktadır.

http://mustafakara.net.tr/microsoft-etkinliklerinde-yayinlanan-ve-yapacagim-web-castlerin-tarihleri.html

Ücretsiz bu webcastlere herkesi bekliyorum.

microsoftwebcast

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.