;?>

Feed Rss

MVA için Türkçe Microsoft Azure IT Pro IaaS Hızlı Başlangıç Eğitimi ve Diğer Eğitimler

03.25.2015, Bulut Bilisim, Duyurular, by , .

MVA (Microsoft Virtual Academy) için MS Azure MVP’si Önder Değer ile hazırlamış olduğumuz “Microsoft Azure IT Pro IaaS Hızlı Başlangıç” eğitim videosu bugün MVA’daki eğitimler arasında yerini aldı. İlk Türkçe içeriklerden bir tanesi olması bizleri çok mutlu ediyor. Umarım yakın zamanda MVA üzerinde çok daha fazla Türkçe içerikili eğitim videosu yayınlanır.

Peki Nedir MVA ? İsterseniz bu yararlı program hakkında daha fazla bilgiyi kendi anlatımları ile okuyabilirsiniz.

MVA nedir?

Başarılı teknoloji uzmanları, öğrenmekten hiçbir zaman yorulmaz ve büyük teknolojiler durmadan gelişmeye ve değişmeye devam eder. Microsoft Virtual Academy (ya da MVA), 11 farklı dilde sağladığı yüzlerce kurs ile teknoloji uzmanlarına sürekli öğrenim konusunda yardım etmek için uzmanlar tarafından verilen çevrimiçi Microsoft eğitimi sunar. Amacımız, geliştiricilerin, bilgili IT uzmanlarının ve yüksek seviyedeki öğrencilerin en yeni teknolojileri öğrenmelerine, becerilerini geliştirmelerine ve kariyerlerinde ilerlemelerine yardımcı olmaktır. MVA, ücretsizdir ve tüm hizmet Windows Azure üzerinde barındırılır.

MVA üyesi olduğunuzda, öğrendikleriniz için puan kazanabilir, ülkenizdeki ya da dünyadaki diğer üyelerden farklı seviyelerde rozetler ve statüler edinebilir ve tüm kursu tamamladığınızda sertifika sahibi olabilirsiniz. Kişisel panonuz, kişisel öğrenme planlarınıza göre nasıl ilerlediğinizi görmenizi sağlar.

MVA öğrenim fırsatları, talep üzerine verilen kurslar ile canlı etkinlikleri birleştirir.

  • Talep üzerine verilen kurslarda kendi öğrenme hızınızda ve yoğun programınıza uygun saatlerde ders alabilirsiniz.
  • MVA’nın heyecan verici canlı etkinlikleri arasında, uzmanlarla ve dünyanın her yerinden katılan öğrencilerle etkileşime girebileceğiniz Hızlı Başlangıç eğitimi ve MVA Canlı Soru-Yanıt etkinliği yer alır. Eğitmenlerimiz ve konu uzmanları, gerçek zamanlı sohbet oturumlarında sorduğunuz soruları hemen yanıtlayarak öğrendiklerinizi en kısa sürede uygulayabilmenize yardımcı olur.

Kuruluşlarındaki altyapıyı değerlendirmek, dağıtmak, idare etmek, güncellemek ve yönetmek isteyen IT Profesyonelleri, Windows Server eğitimi, Windows 8 eğitimi, Windows Azure eğitimi ve Microsoft Virtualization ile ilgili çevrimiçi kurslardan yararlanabilir.

Web, Windows ya da Windows Phone için uygulama geliştirmeyi öğrenmek isteyen geliştiriciler, Uygulama Geliştirme eğitimi, HTML5 eğitimi, C# eğitimi ve Windows Phone uygulama geliştirme ile ilgili kurslarımızdan yararlanabilir

Hazırladığımız eğitimde Microsoft Azure üzerinde sanal makineler ile ilgili tüm bilgileri bulabileceğiniz bu eğitimde, sıfırdan Azure sanal makineleri yaratmaktan sanal ağlar yaratmaya, depolama hizmetleri hakkında bilgi almaktan şirketinizdeki sunucularınızda çalışan sanal makinelerin Azure’a taşınmasına kadar tüm konular gerçek senaryolar kullanılarak işlenmektedir.


Bu eğitimi MVA üzerinden ücretsiz almak için Microsoft hesaplarınızdan birisi ile oturum açmanız yeterli. MS Azure eğtimimize bu linke tıklayarak başlayabilirsiniz.

Son olarak uzun yıllardır birlikte çalışma imkanı yakaladığım, kendi uzmanlık alanlarında çok başarılı işlere imza atan MVP’lerimiz Mesut ALADAĞ, Yusuf ÖZTÜRK, Anıl ERDURAN, Okan EKE, Serhat AKINCI, Baki Onur OKUTUCU, Onur YÜKSEKTEPELİ, Önder DEĞER ve Hakan UZUNER de sizlere çok güzel bir eğitim içeriği hazırladılar. Bu yararlı eğitimlerin içerikleri ve linkleri aşağıda yer alıyor. Bu eğitimleri de kaçırmamanızı şiddetle öneriyorum 🙂

Eski Windows Server’ dan Windows Server 2012 R2 ve Microsoft Azure’ a Geçiş
Mesut ALADAĞ
http://www.microsoftvirtualacademy.com/training-courses/eski-windows-server-dan-windows-server-2012-r2-ve-microsoft-azure-a-geçiş

Veri Merkezinizi Modern Hale Getirin
Hakan UZUNER
http://www.microsoftvirtualacademy.com/training-courses/veri-merkezinizi-modern-hale-getirin

PowerShell’e Giriş
Yusuf ÖZTÜRK
http://www.microsoftvirtualacademy.com/training-courses/powershell-giriş

Windows Azure Pack Hızlı Başlangıç
Anıl ERDURAN – Okan EKE
http://www.microsoftvirtualacademy.com/training-courses/windows-azure-pack-hizli-baslangic

Hibrit Bulut İş Yükleri – Depolama ve Yedekleme
Serhat AKINCI
http://www.microsoftvirtualacademy.com/training-courses/hibrit-bulut-is-yukleri-depolama-ve-yedekleme

BT Uzmanları için Windows 10 Teknik Ön İzleme
Baki Onur OKUTUCU – Onur YÜKSEKTEPELİ
http://www.microsoftvirtualacademy.com/training-courses/bt-uzmanlari-icin-windows-10-teknik-on-izleme

Microsoft Azure IT Pro IaaS Hızlı Başlangıç
Mustafa KARA – Önder DEĞER
http://www.microsoftvirtualacademy.com/training-courses/microsoft-azure-it-pro-iaas-hizli-baslangic

Ka®a

 

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.