;?>

Feed Rss

Microsoft Azure Hız Testi Nasıl Yapılır?

02.10.2016, Bulut Bilisim, Makale, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Hangi Azure veri merkezi hızının sizler için uygun olduğunu sorguluyorsunuz, şirketinizle Azure veri merkezi arasındaki bağlantı hızının ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorsunuz, o zaman doğru makaleyi okuyorsunuz JMicrosoft Azure Speed Test” nedir, nasıl kullanılır hemen başlayalım.

Microsoft Azure Speed Test online olarak web browser üzerinden erişim yapabileceğiniz eş zamanlı çalışan bulunduğunuz bölge ve internet hattının durumuna bağlı olarak Azure veri merkezi ile olan ortalama geçikmeleri gösteren, bir hız testi yazılımıdır.

MS Azure hız testine http://azurespeedtest.azurewebsites.net/ URL adresinden girdikten sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi hız testiniz başlatılıyor.

Kısa bir süre sonra sonra size Blob depolama alanı geçikmeniz grafiksel olarak sunuluyor.

Aşağıdaki tabloda Azure veri merkezlerine göre ortalama gecikme sürelerini listeliyor. Benim testimde West Europe 128 ms (mili saniye) ile en iyi değer olarak karşıma çıkıyor.

Bu hızlar sizlerin veri merkezi seçiminizde ve diğer hizmetlerden alacağınız performanslarda önemli bir kriter olacaktır. Azure hemen geçin diyorum ama öncesinde bu testleri de yapmayı unutmayın J

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir