;?>

Feed Rss

EMEA MVP Community’nin Benimle Gerçekleştirdikleri Röportaj

01.27.2014, Duyurular, by , .

EMEA MVP Community ile geçtiğimiz günlerde yapmış olduğum röportaj EMEA MVP Resmi facebook sayfasında yayınlanmış. Röportajdaki desteğinden ötürü MVP Lead Sinem Eylem Arslan’a teşekkür ederim.Röportaja ait detayları aşağıda bulabilirsiniz.

EMEA MVP Community Facebook Resmi Sayfası https://www.facebook.com/emeamvp

MS MVP Türkiye Topluluğu Facebook Resmi Sayfası https://www.facebook.com/mvpturkiye

EMEA MVP Community

 

Röportajın Türkçe Versiyonu

Kendinden kısaca bahseder misin ?

Herkese Merhaba, Ben Mustafa Kara, Adanalıyım uzun yıllardır İstanbul’da yaşamaktayım.

Her şey lise yıllarında Anadolu Teknik Lisesine gitmem ve Bilgisayar bölümünde okumam ile başladı, sonrasında Üniversite ve Yüksek Lisans eğitimim hep Bilgisayar alanında oldu ve 12 yıldan beri profesyonel olarak Bilişim sektöründe çalışmaktayım. Kısacası sevdiği işi yapan şanslı kişilerden biriyim.

Uzun yıllardır Bilge Adam Bilişim Hizmetlerinde çalışmaktayım, Uzmanı olduğum teknolojiler Windows Server Ailesi, System Center Yönetim Çözümleri , Windows Azure ve Hyper-V ürünleridir. Bu teknolojilerin eğitimlerini, danışmanlık hizmetlerini ve projelerini gerçekleştirdim. Birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim verdim. Kamu sektöründe ve özel sektörde kurumsal ölçekte firmalara projeler gerçekleştirdim. Bu projelerden bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyuruldu.

Okumayı ve yazmayı çok seviyorum, bugüne kadar yüzlerce teknik makale yazdım ve bu teknik makaleler Türkiye’nin en büyük bilişim portallarında yayınlandı. Bu portallarda yöneticilik, editörlük ve yazarlık yapmaya devam etmekteyim. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde binlerce kişiye seminerler vererek bilgi teknolojilerini daha yakından tanımalarını sağlamaya çalışmaktayım.

Son 3 yıldır System Center Cloud and Datacenter Management alanında MVP ödülüne layık görülmekteyim. Her ay sitemde bu uzmanlık alanıyla ilgili bilgiler paylaşmaya devam ediyorum.

MVP Topluluğunda olmak istemeni sağlayan ilham neydi ?

Bu değerli topluluğun bir üyesi olabilmek, yazdıklarımın daha çok kişiye ulaşabilmesini sağlamak benim en büyük ilhamımdı.

Son zamanlarda nelerin üzerinde çalışıyorsun ?

Bugüne kadar yüzlerce Üniversite ve etkinlikte konuşmacı olarak yer aldım ve her seferinde karşımdaki kişilere yeni bir şeyler anlatmak gerçekten çok ama çok güzel bir duyguydu.Son zamanlarda bu etkinliklere ağırlık verdim.Konuşmacı olarak katıldığım etkinliklerde Bulut Bilişim ve System Center ürünlerini anlatıyorum.Katılımcıların bu iki teknolojiyede meraklı olduklarını görmek beni çok mutlu ediyor. Son bir yılda System Center 2012 ürününün SP1 ve R2 versiyonlarının çıkması ile bloguma çok daha fazla paylaşım girmeye çalışıyorum.

Microsoft MVP olmanın sizce en büyük avantajı ne ?

Bir çok avantajı var hangisini sayacağımı bilemedim 🙂 en büyük avantajı çok değerli bir grubun üyesi olmak ve diğer MVP’lerle iletişim halinde olabilmek.

MVP Adaylarına önerilerin nelerdir ?

MVP olmak isteyenlerin yazmayı, araştırmayı çok sevmesi ve bunları insanlarla paylaşmaktan büyük keyif alabilmesi çok önem taşıyor. Birde kişinin kendisine özgü bir anlatım yeteneğinin olması bu değerli topluluğa girmek isteyenlere önerilerimdir.

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.